Web Analytics

Харківська міськрада готує зміни до регламенту щодо засідань без мера

До регламенту Харківської міської ради пропонують внести зміни, які дозволять розпочати пленарні засідання новообраної ради без присутності міського голови.

Проєкт змін до регламенту опублікувала депутатка міськради Наталія Коваленко.

Вона повідомила, що 26 листопада відбулося засідання робочої групи щодо регламенту Харківської міської ради.

Низка запропонованих положень викликала питання у депутатки, а також її колеги Ігоря Черняка. Йдеться про ч. 4 і ч. 5 ст. 11.

«Зрозуміти їх зміст можна, прочитавши кілька разів і порівнявши один з одним і положеннями закону. І прийти до висновку, що вони не передбачені чинним законодавством, а створюють абсолютно свій, можна сказати, чисто харківський порядок обрання людини, який за підсумком буде вести сесії. Коротенько так — якщо мер не подав кандидатуру секретаря, то обирається аналогічно закону президія, а якщо подав, але секретар ще не призначений — то депутати міськради більшістю голосів призначають «головуючого», і створення ніякого президії з представників різних фракцій Харківській міськраді не світить», — стверджує Коваленко.

Итак, сегодня состоялось заседание рабочей группы по Регламенту ХГС. Дело в том, что до принятия нового Регламента ХГС...

Опубликовано Nataliya Kovalenko Четверг, 26 ноября 2020 г.

У ч. 4 ст. 11 йдеться про те, що в разі обрання міського голови, але відсутності його з поважних причин на першій сесії міська рада більшістю голосів обирає головуючого. Він має головувати на сесії до обрання секретаря міськради. До обрання головуючого його обов’язки має виконувати очільник територіальної виборчої комісії.

У ч. 5 зазначається, що в разі, коли міський голова відсутній та не запропонував кандидатуру секретаря, міськрада обирає тимчасову президію з трьох-п’яти депутатів. Члени президії по черзі головують на засіданнях до обрання секретаря. До обрання президії також головує очільник ТВК.

Ініціатором вказаних змін вказана фракція «Опозиційний блок «Довіряй ділам». 

Суттєвих змін у проєкті регламенту зазнали положення щодо доступу громадян на сесії, які оскаржували представники «Харківського антикорупційного центру». За ініціативою Юрдепартаменту, на виконання рішення суду, пропонується внести зміни до ст. 8, де описана процедура подання заявок щодо присутності на сесії.

В міськраді виклали ст. 8 у новій редакції: доступ має здійснюватися «згідно з чинним законодавством» та, у разі необхідності, визначається «окремим рішенням міськради». Департамент організаційної роботи міськради реєструє присутніх та надає інформацію головуючому на початку засідання. Також вказано, що під час карантину доступ громадян «здійснюється з урахуванням карантинних обмежень».

Зміни планують затвердити на сесії міськради VII скликання 2 грудня. 20 листопада її скликав секретар міськради Олександр Новак. 

У міській раді не коментували необхідність змін щодо проведення першої сесії.  

Депутат міськради Ігор Черняк припускає, що це свідчить про те, що Геннадія Кернеса не буде на першій сесії VIII скликання, як про це обіцяв перший заступник мера Ігор Терехов. 


Геннадій Кернес, втретє обраний Харківським міським головою, перебуває на лікуванні в Німеччині з середини вересня. На публіці мера не бачили від з кінця серпня. У нього виявили COVID-19, який, за даними міськради, дав ускладнення травмам, отриманим внаслідок замаху. Фото або відео звідти довго не публікувалися.

У соцмережах та ЗМІ неодноразово поширювалися повідомлення про те, що міський голова у критичному стані, пресслужба та посадовці міськради це заперечували. 10 листопада бізнесмен і друг Кернеса Павло Фукс опублікував першу за час хвороби міського голови світлину: на ній Кернес зображений у лікарняній палаті поруч із пасинком Родіоном Гайсинським.