Web Analytics

Харківщину залишили у «червоній» зоні, карантин продовжили

Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій продовжила карантин на території Харківської області через COVID-19. Регіон залишається у «червоній» зоні й проситиме 158 млн грн з держбюджету на медобладнання для опорних закладів. 

Ситуацію з COVID обговорювали на засіданні комісії 30 квітня, йдеться у протоколі за його результатами. У Харківській облдержадміністрації кажуть про стабілізацію ситуації з коронавірусом в регіоні, однак найвищі заходи безпеки вирішено зберегти з наближенням свят.   

«Водночас на державному та місцевому рівні прийнято рішення залишити область у «червоній» зоні у зв’язку з тим, що ми входимо у вихідні та святкові дні», — сказав заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

Відповідно до постанови Кабміну загальноукраїнський карантин на Харківщині продовжили до 30 червня.

Станом на 1 травня, за даними лабцентру, на Харківщині хворіють на COVID 25852 людини. За добу виявили 730 нових випадків, 22 людини померли. За даними МОЗ, регіон відповідає показникам «червоної» зони, як іще шість областей, в тому числі сусідні з Харківською Полтавська та Сумська. 

Cкріншот: moz.gov.ua

Комісія затвердила низку доручень. Поліція має посилити контроль обмежувальних заходів для «червоного» рівня епіднебезпеки та щоп’ятниці доповідати про них у Харківську ОДА. Зокрема, доручено посилити контроль «за дотриманням громадянами маскового режиму у громадському транспорті (тролейбуси, трамваї, метрополітен, маршрутні автобуси тощо) та на найбільш завантажених зупинках громадського транспорту у години пікового навантаження».

Читайте також: Карантинні перевірки в Харкові: як штрафують порушників

Регіональна комісія також доручила обласному Департаменту охорони здоров’я підготувати проєкт звернення до Кабміну «щодо виділення необхідних фінансових ресурсів в обсязі 158 млн грн за рахунок коштів державного бюджету для забезпечення закладів охорони здоров’я Харківської області, визначених для госпіталізації хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, критично необхідним медичним обладнанням для надання медичної допомоги на вищезазначене захворювання». 


Харківська область перебуває у «червоній» зоні з 11 квітня.