Харківщина вийшла з червоної карантинної зони: які обмеження залишились

Державна комісія з надзвичайних ситуацій дозволила трьом областям, серед яких Харківська, послабити карантинні обмеження з 6 травня.

Про рішення держкомісії 5 травня повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов.

«Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 6 травня 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Харківської, Хмельницької та Чернігівської областей», — йдеться у повідомленні Немчінова у Telegram.

У Харківській і Хмельницькій областях запровадили жовтий рівень епіднебезпеки, у Чернігівській — помаранчевий.

Харківська регіональна комісія з надзвичайних ситуацій також схвалила перехід до жовтої зони.

«На сьогодні ситуація в Харківській області стабілізується, наразі маємо показники, які дозволяють вийти з «червоної» зони, і маємо таку тенденцію ще з минулого тижня. Фіксуємо зниження захворюваності за тиждень на 31,3%. Як наслідок, рівень госпіталізацій знижується, і маємо позитивну динаміку щодо зайнятості ліжок», — прокоментувала голова Харківської обладміністрації Айна Тимчук.

За протоколом регіональної комісії, в умовах жовтої карантинної зони на Харківщині діятимуть такі обмеження:

  • Забороняється перебувати без масок у громадських будівлях і транспорті.
  • Треба носити із собою документи, які посвідчують особу.
  • Масові заходи (культурні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні тощо) можна проводити за участі не більш ніж однієї людини на 4 кв. м площі (або якщо в залі заповнена не більш як половина місць). Організатори мають нанести розмітку для дотримання дистанції в 1,5 м.
  • Заборонена діяльність закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів).
  • Приймати відвідувачів у кінотеатрах та інших закладах культури можна щонайбільше на 50% місць.
  • Під забороною — дискотеки та нічні клуби, а також святкові заходи, банкети, майстер-класи, публічні події в кав’ярнях і ресторанах.
  • З 24:00 та до 7:00 кав’ярні та ресторани можуть працювати лише на винос або за адресною доставкою. В інший час — якщо відвідувачі сидять не ближче ніж 2 м від сусідніх столів. За одним столом може бути не більш як четверо людей.
  • Заклади мають забезпечити маркування для перебування в черзі на дистанції не менш ніж 1,5 метрів, а також збір використаних захисних масок. Відвідувачі та працівники обов’язково мають бути в масках.
  • Забороняється робота спортивних залів і фітнес-центрів, які не можуть обмежити кількість відвідувачів у залі до однієї людини на 10 кв. м площі.

За звітом Харківського обласного лабораторного центру, в регіоні за добу підтвердили 544 випадки COVID-19, з них 426 — у Харкові.

Від початку епідемії зафіксували вже 138 407 випадків. Одужали 112 276 людей, померли — 2849.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні минулої доби зареєстрували 6 038 нових випадків COVID. Одужав 14 351 пацієнт, померли — 374.

«Найбільша кількість підтверджених випадків — у Києві (622), Донецькій (599), Харківській (544), Дніпропетровській (543) та Рівненській (403) областях», — зазначили в міністерстві.

Загалом було вже 2 097 024 випадки. Подолали недугу 1 711 709 хворих, померли — 45 451.


Харківська область перебувала в червоній карантинній зоні з 11 квітня.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.