Web Analytics

Харківщина стоїть на порозі жовтої карантинної зони — обладміністрація

Захворюваність на COVID-19 у Харківській області зростає, все частіше виявляють більш агресивний штам «Дельта».

Протягом останнього тижня захворюваність на COVID в регіоні зросла на 40,3%, повідомила директорка Харківського центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота під час наради в обладміністрації.

За її даними, лабораторно підтвердили 1204 випадки проти 858 попереднього тижня.

Заступник голови ХОДА Михайло Черняк зазначив, що до чергової хвилі хвороби госпітальна база Харківщини готова. Водночас, наголосив він, слід оновити маршрути щоденного забору та доставки зразків біологічного матеріалу до лабораторій та збільшити кількість тестувань.

«Ми, дійсно, стоїмо на порозі «жовтої» зони. В області нараз переважає штам коронавірусу «Дельта», і ми це також повинні враховувати… Нам необхідно в найкоротший термін опрацювати всі ці питання, щоб чергова ковідна хвиля пройшла в керованому режимі», — зазначив він.

Нарада у ХОДА. Фото: kharkivoda.gov.ua

За даними Харківського центру контролю та профілактики хвороб, минулої доби, 6 вересня, в регіоні виявили 248 випадків COVID, з них 179 — у Харкові. Значні показники також у Чугуївському (27) і Лозівському (15) районах.

Від початку епідемії заразилися вже — 153 483 людини. Одужали 146 777, померли — 3723. 

Інфографіка: labcenter.kh.ua

Штам «Дельта» на Харківщині вже виявляли у прибулих з Туреччини, Греції та Чорногорії. На території області — у Балаклійській, Борівській, Дергачівській, Краснокутській, Куп’янській громадах і в Харкові.

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, за добу в Україні зареєстрували 2772 нові випадки коронавірусної хвороби. Подолали недугу 1411 людей, померли — 60.

Загалом було вже 2 303 276 випадків. Одужали 2 216 017 пацієнтів, померли — 54 114.


Наразі на Харківщині працюють над тим, щоб охопити якомога більше людей тестуванням та щепленнями. Першу дозу вакцини отримали вже понад 378 тис. людей, обидві — більш ніж 272 тис.