Web Analytics

«Харківпарксервіс» анонсував місячний безліміт на паркування

Комунальне підприємство «Харківпарксервіс» обіцяє ввести нові способи оплати муніципального паркування. Нововведення планують запровадити у травні.

Планується, що з 1 травня харків'яни зможуть оплачувати послугу через додаток «Приват24», а також купивши через сайт підприємства або в тютюнових кіосках паркувальні талони, повідомив директор КП «Харківпарксервіс» Дмитро Мандриков.

Послуга коштує 640 грн: 40 грн — за картку, 600 грн — за користування денними паркувальними майданчиками необмежену кількість часу протягом 30 днів.

Після придбання талон треба активувати через сайт КП «Харківпарксервіс» або за телефоном, вказаним на його зворотному боці. Також можна зробити це за допомогою месенджерів — WhatsApp, Viber, Telegram. Співробітники підприємства зареєструють талон за номером автомобіля і номером картки. Поповнювати талони також можна через сайт «Харківпарксервісу» (вартість на місяць — 600 грн).

Талон продаватиметься у пластиковому футлярі, щоб його можна було прикріпити до скла машини. Це потрібно для контролю: паркувальники й інспектори з паркування зможуть перевірити активацію талона, термін використання і оплату послуг за допомогою смартфона.

За підробку документа загрожує кримінальна відповідальність: штраф у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 гривень) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років (за ст. 358 Кримінального кодексу України).

Фото: city.kharkov.ua

Нові сервіси спочатку запровадять на денних паркувальних майданчиках. Потім, за затребуваністю — і на цілодобових.

Для людей з інвалідністю паркування залишається безкоштовним.

За словами Дмитра Мандрикова, в Харкові також розробляється автоматична система оплати паркування.

«Ми отримаємо дієвий механізм впливу, щоб визначати місця, райони, куди завдяки встановленому тарифу буде обмежений в'їзд. Наприклад, в історичний центр, як це робиться в деяких європейських країнах. Крім того, є пішохідні зони. Якщо звернутися до досвіду європейських країн, то, незалежно від пори року і настрою, платять за парковку всі. У разі несплати вводяться певні санкції. У нашій ситуації все залежить від людини: затверджено тариф п'ять гривень за годину, а по суті оплачується п'ять гривень за день. Не завжди харків'яни кажуть правдиву інформацію про те, на скільки годин вони залишили автомобіль, і нерідко це викликає конфліктні ситуації», — каже директор «Харківпарксервісу».

Платити за паркування в Харкові також можна готівкою і за безготівковим розрахунком через мобільний телефон.

Інформацію щодо оплати паркування можна уточнити ознайомитися на сайті КП «Харківпарксервіс» і на інформаційних табло біля муніципальних парковок.

Читайте також: У Харкові розпочали роботу інспектори з паркування

Читайте MediaPort у Telegram