Web Analytics

Завантаження...

Харків може стати одним з міст, де проходитиме Євробаскет-2025 — ФБУ

На проведення чемпіонату Європи з баскетболу у 2025 році претендуватимуть шість країн, серед яких Україна. Одним з міст, де прийматимуть матчі, може стати Харків.

Міжнародна федерація баскетболу (ФІБА) оголосила перелік країн-претендентів на проведення Євробаскету-2025. Затверджені заявки шести держав: України, Кіпру, Фінляндії, Латвії, Угорщини та Росії.

42-й чемпіонат Європи проходитиме в чотирьох країнах — за системою, яку вперше запровадили у 2015 році. Кіпр і Фінляндія готові приймати лише матчі групового етапу, решта — ще й фінального.

«Ми раді бачити таке сильне бажання національних федерацій провести Євробаскет. Мультихостинговий формат, який ми запровадили у 2015 році, виявився дуже успішним і не лише допоміг Євробаскету вирости як змаганню, а й стимулював розвиток спорту на всьому континенті», — заявив виконавчий директор Європейської федерації баскетболу (ФІБА-Європа) Каміл Новак.

Господарів Євробаскету-2015 визначать навесні 2022 року.

Фото: fiba.basketball

Найбільш серйозним суперником серед  претендентів є Росія, заявив на пресконференції президент Федерації баскетболу України Михайло Бродський.

«Мене там турбує в першу чергу Росія. Все інше ми подолаємо, ну і Росію теж», — зазначив він.

За словами Бродського, для проведення Євробаскету треба побудувати  два зали.

«Ми збираємося побудувати 15-тисячник в Києві, а також 10-тисячник в іншому місті. Ми пропонували два міста Київ і Львів, але є ще Дніпро, Одеса і Харків. Рішення буде приймати Володимир Зеленський і президент ФІБА-Європа», — розповів очільник ФБУ.

Завершити будівництво потрібно до 1 грудня 2024 року. Бродський вважає, що Україні це по силам.

Очільник Європейської федерації баскетболу Тургай Демирель планує приїхати до України 30 вересня, аби обговорити деталі підготовки.

«Він запитав, чи зможемо ми боротися за медалі. Я сказав: «Так, я впевнений у цьому». У нас після Євробаскету почнеться новий шлях. Я б сказав, ми вийдемо на новий рівень, увійдемо до числа топ-країн і будемо завжди боротися за медалі», — впевнений Михайло Бродський.

Михайло Бродський. Фото: fbu.ua


У грудні 2011 року Європейська федерація баскетболу схвалила проведення Євробаскету-2015 в Україні. Харків був серед міст-господарів. До Євробаскету поблизу Палацу спорту планували побудувати спорткомплекс «Харків-Арена» та тренувальну базу. Будівництво «Арени» оцінили у 350 млн грн: чверть суми мали вкласти інвестори — компанія СЄПЕК бізнесмена Сергія Курченка, решту збиралися брати у кредит. На створення бази близько 60 млн грн мала виділити держава. Будівництво комплексу затягувалося, нині роботи не ведуться.

Курченко поїхав з України після втечі експрезидента Віктора Януковича на початку 2014 року. У березні 2014-го року директор Євробаскету-2015 Маркіян Лубківський заявив, що Україна не встигне підготуватися. Пізніше Європейська федерація баскетболу вирішила не проводити в Україні чемпіонат.