Web Analytics

Громадянина РФ Шишкіна остаточно позбавлено звання почесного громадянина Харкова

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду залишив без задоволення касаційну скаргу Харківської міської ради у справі про визнання незаконним та скасування рішення про присвоєння росіянину Олександру Шишкіну найвищого на рівні міста звання. 

Остаточне рішення суд виніс 6 лютого. Постанова опублікована у Єдиному реєстрі судових рішень. 

«Касаційну скаргу Харківської міської ради залишити без задоволення, а постанову Дзержинського районного суду м. Харкова від 7 березня 2017 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 12 квітня 2017 року — без змін. Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає», — йдеться у тексті постанови.

Касаційний суд вирішив, що обставини у сукупності свідчать про відсутність з боку Шишкіна «вагомого внеску у розвиток міста Харкова, піднесення авторитету міста як на державному, так і на міжнародному рівні, що є необхідною підставою для найвищої відзнаки територіальної громади міста Харкова — звання «Почесний громадянин м. Харкова».

«За вказаних обставин, колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду погоджується з висновком судів першої та апеляційної інстанції про те, що рішення Експертної ради з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Харкова», оформлене у вигляді протоколу засідання від 1 серпня 2014 року, є безпідставним та необґрунтованим, оскільки прийнято за відсутності підстав, передбачених пунктами 1.1*Пунктом 1.1. Положення про звання «Почесний громадянин міста Харкова», затвердженого рішенням Харківської міської ради від 22 лютого 2012 року №646/12 (далі - Положення) визначено, що звання «Почесний громадянин міста Харкова» є найвищою відзнакою територіальної громади міста Харкова, яка присвоюється громадянам України та інших держав, які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток міста, що сприяло піднесенню його авторитету як на державному, так і на міжнародному рівні. , 1.4*Підставами для присвоєння звання «Почесний громадянин міста Харкова», відповідно до пункту 1.4. Положення є: видатні заслуги в галузі науки, техніки, культури, мистецтва, фізичної культури та спорту, виховання та освіти, охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки, зміцнення миру та міжнародного співробітництва, розвитку економіки та виробництва, містобудування та архітектури, охорони правопорядку та громадської безпеки, укріплення демократії та захисту прав людини і громадянина та в інших галузях; особиста мужність та героїзм, проявлені під час виконання службового та громадянського обов'язку на благо міста Харкова та України; творча діяльність, що сприяє розвитку міста Харкова, просуванню його позитивного іміджу в Україні та за кордоном., 3.3*Відповідно до пункту 3.3 Положення при висуванні кандидатури претендента на звання «Почесний громадянин міста Харкова» для розгляду до міської ради подаються наступні документи: лист-клопотання; біографічна довідка за встановленою формою; обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток міста Харкова та піднесення його міжнародного статусу; відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів, громадських організацій та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується). Положення, які б підтверджували особливий вклад кандидата у розвиток міста Харкова, його професійну та громадську діяльність, що сприяло піднесенню авторитету міста як на державному, так і на міжнародному рівні», — сказано у постанові Касаційного адмінсуду.

У 2014 році член Ради Федерації РФ Олександр Шишкін голосував за постанову Ради Федерації про надання президенту РФ згоди на введення російських Збройних сил на територію Криму. 

Геннадій Кернес та Олександр Шишкін. Фото: instagram.com/gepard59

За рішенням РНБО України у вересні 2015 року прізвище Шишкіна було внесено до санкційного списку як людини, дії якої «створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету й територіальній цілосності України, сприяють терористичній діяльності та/або призводять до окупації території». Разом з тим він залишався почесним громадянином Харкова — це найвище звання на рівні міста. 

У травні 2017 року стало відомо, що Вищий адмінсуд прийняв до розгляду касацію міськради у справі Шишкіна.

Харківський міський голова Геннадій Кернес заявив, що у присвоєнню йому звання немає політики і назвав Шишкіна одним з меценатів, який «будує храми, дарує місту пам'ятники, допомагає відновлювати міську інфраструктуру». 

Читайте також: Почесний друг Кернеса: зрада і перемога у справі Шишкіна