Web Analytics

Громадян Росії не буде серед спостерігачів на виборах в Україні — рішення Ради

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні». Його підтримали 232 нардепи.

Законопроект щодо змін до виборчого законодавства, зареєстрований за №9524, розглядали сьогодні на ранковому засіданні, повідомляють у прес-службі Верховної Ради. «За» проголосували 232 народні депутати, «проти» — жодного, один утримався, ще 11 не голосували.

Автори документу — група народних депутатів — зазначають, що Російська Федерація, яку законодавчо визнано в Україні державою-агресором, «продовжує намагання впливати на внутрішні справи як в Україні, так і в інших країнах світу, зокрема, за допомогою втручання у виборчий процес». На їх думку, присутність російських спостерігачів на виборах може стати «приводом для інформаційних атак шляхом перекручування фактів щодо виборчого процесу в України, а також зниження довіри до результатів волевиявлення українського народу».

«За інформацією Служби зовнішньої розвідки України Росія готує безпрецедентне втручання у вибори в Україні, передбачивши на роботи спецслужб РФ по втручанню у вибори в Україні близько 350 млн дол. США. Підтвердженням даної інформаціє є нещодавнє блокування Службою безпеки України механізму втручання російських спецслужб у виборчі процеси в Україні через соціальні мережі, — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту. — Одним із інструментів такого втручання може стати направлення нею офіційних спостерігачів на вибори в Україні, зокрема, через міжнародні організації».

Законопроект передбачає внесення змін до законів «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України» та «Про місцеві вибори». 

Зокрема, він доповнює статтю 70 Закону України «Про вибори Президента України» приписом, відповідно до якого «офіційним спостерігачем від іноземних держав, міжнародних організацій не може бути: 1) особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом; 2) особа, пропозиції щодо якої ініційовано або внесено державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом».

Подібними за змістом нормами доповнено статтю 68 згаданого закону, статті 77 і 79 закону «Про вибори народних депутатів України» і статті 64 та 67 Закону України «Про місцеві вибори».

Президент України Петро Порошенко 5 лютого також наголосив, що віддасть наказ Державній прикордонній службі не пускати спостерігачів від Росії на президентські вибори 2019 року.

«Я як президент України, як верховний головнокомандувач віддам наказ прикордонній службі України — не пустити. І гарантую вам і українському народу, що наказ верховного головнокомандувача буде виконаний», — заявив він.

Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.

За рішенням Центральної виборчої комісії дільниці для голосування в Росії закрито. Регіони РФ, що належали до ліквідованих дільниць, включили до дільниць на території Фінляндії, Грузії і Казахстану. Українці, які живуть у Росії, зможуть проголосувати в Гельсінкі, Тбілісі й Астані.

Читайте MediaPort у Telegram