Web Analytics

Горів намет на майдані Свободи

В наметі «Все для перемоги» вранці 20 травня сталася пожежа. За словами співорганізаторів намету, його підпалили. Ніхто не постраждав. 

«Підпалили вхід зі сторони ХОДА. Чимось облили вхід з вулиці і підпалили. Будемо відновлювати», — повідомляють організатори намету на сторінці Інфоцентр Євро Харків.

Фото: facebook.com/kattyfun1

Волонтерка Катерина Яресько пише, що згоріли двері, знищені таблички приймалень народних депутатів України, які відкрили в наметі приймальні: 

«Таблички є їх майном, це перешкоджання діяльності народних депутатів, тож сподіваємось, що правоохоронні органи оперативно проведуть слідство. Звертаємося до харків'ян, якщо ви їхали вночі, бачили щось, або ваш реєстратор чи камера щось зафіксували, повідомте, будь ласка».

Намет «Все для перемоги» на площі Свободи встановили у 2014 році за ініціативи волонтерів, учасників харківського Євромайдану. Тут збирали допомогу бійцям, переселенцям, зараз біля нього проводять патріотичні акції. Намет, за ідею ініціаторів його створення, є також місцем нагадування про бойові дії на Сході — для цього біля нього встановили фрагменти використаної проти української армії зброї та стенди із фотографіями загиблих.  

Намет намагалися підпалити у 2015-му. У 2019 внаслідок необережного поводження з плитою там вибухнув газ. За словами співорганізатора намету Ігоря Рассохи, зараз газове обладнання не використовують. 

На початку травня 2019 року Харківський міський голова Геннадій Кернес закликав підтримати петицію на сайті міськради про знесення на мету на площі Свободи. За добу петиція набрала більше 5 тисяч підписів.

Організатори намету позиціонують себе як безстроковий протест. Представники Харківської міської ради через суд вимагають заборонити використання намету або інших споруд учасникам протесту. 18 травня Харківський окружний адмінсуд відмовив міськраді. Справу розглядатимуть в апеляції.