Web Analytics

Голову Балаклійського райсуду підозрюють у держзраді — ДБР

Голові Балаклійського районного суду Харківської області заочно оголосили підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. За інформацією правоохоронців, він виїхав до Росії.

Про оголошення підозри повідомили 15 лютого у Державному бюро розслідувань. За даними правоохоронців, під час окупації голова Балаклійського райсуду пішов працювати у створену загарбниками незаконну «адміністрацію».

«Окупанти не довірили йому розбудову фейкового окупаційного суду Балаклії та направили до Куп’янська, де він очолив юридичний відділ окупаційної адміністрації», — зазначили у ДБР.

На новій посаді чоловік приймав місцевих жителів та консультував щодо особливостей російського законодавства. Після звільнення Куп’янська виїхав до РФ.

Фото: ДБР

Як розповіли у Харківській обласній прокуратурі, чоловікові заочно оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Максимальне покарання, яке вона передбачає — довічне ув’язнення.

Прокуратура нагадує, що від початку збройної агресії РФ це вже другий голова суду на Харківщині, якого підозрюють у держзраді.

«Нагадаємо, раніше Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо очільниці Вовчанського районного суду Харківської області за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану. Судовий розгляд триває», — додали у прокуратурі.


За інформацією прокуратури, на Харківщині нині розслідують півтори сотні справ щодо державної зради. Вже оголосили підозру 112 фігурантам, до суду скерували обвинувальні акти стосовно 29 з них.

Фото на головній: ДБР