Web Analytics

Глава АП Андрій Богдан назвав петицію за відставку Зеленського кумедним жартом

Менш ніж за дві доби петиція набрала понад 45 тисяч підписів — майже вдвічі більше, ніж треба для її розгляду. В Адміністрації Президента назвали це «жартом».

Петицію «За відставку Президента України Володимира Зеленського» оприлюднили на сайті глави держави 22 травня.

Її автор Максим Безрук зазначає, що голосування за Зеленського під час виборів «у більшості своїй було протестним». Насправді, на думку ініціатора петиції, новий Президент не має підтримки 73% виборців.

«Ваша особа зовсім не об'єднує більшість українців, що мають різні, почасти діаметрально протилежні погляди і бажання. Ви консолідували протест, не даючи конкретних обіцянок і політичних орієнтирів, однак тепер, після обрання і інавгурації, Ви не можете не мати конкретного шляху, — звертається автор петиції до глави держави. — І перші ж Ваші заяви та дії розчаровують Ваших виборців, розбивають цю тимчасову ситуативну народну консолідацію. Користаючись відсутністю змістовних обіцянок народові, Ви почали приписувати народній волі власні забаганки. Складається неприпустима ситуація, коли «слуга народу» не має моральних зобов'язань перед своїм народом, сформованих у передвиборчому процесі. Тому ми, народ України, вимагаємо Вашої негайної відставки з посади Президента України!»

Менше ніж за добу, за даними на 10.40 24 травня, петиція набрала 45 547 підписів. Для розгляду треба 25 тисяч.

Скріншот: petition.president.gov.ua

Голова Адміністрації Президента Андрій Богдан заявив, що в АП петицію про відставку Зеленського розглядають «як жарт».

«Ми розцінюємо петицію як жарт. Можливо, навіть кумедний жарт», — сказав Богдан в ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1».

За його словами, випадки, коли закінчуються повноваження президента, передбачені законом. «Такі петиції не є підставою для реагування шляхом закінчення повноважень президента», — каже голова АП.

Петиція, за його словами, свідчить про те, що є частина населення, яка не згодна з діями нового президента.

«Ми будемо працювати, щоб таких людей стало менше. Підемо шляхом переконання, щоб вони стали нашими однодумцями», — сказав Андрій Богдан.

Фото: president.gov.ua

Водночас на сайті Президента України розмістили ще одну петицію «Відставка Президента України Володимира Зеленського у разі невиконання своїх обіцянок» — за неї вже проголосували близько 9 тисяч людей.

Також є низка петицій з вимогою скасувати звернення щодо відставки. Вони поки набирають приблизно від 1000 до 10 000 підписів.

Найбільше голосів 10 340 — у петиції «Скасувати петицію №22/053360-еп «За відставку Президента України Володимира Зеленського», яку зареєстрували 23 травня.

«Пропоную скасувати петицію №22/053360-еп «За відставку Президента України Володимира Зеленського» яка організована корупціонерами і цими ж корупціонерами підписується, — пише автор звернення Леонід Яценко. — Шановний Володимир Олександрович! Народ України з Вами! Ми підтримуємо обраний Вами шлях на знищення корупції. Будь ласка, сміло працюйте, робіть більш радикальні кроки, нас очікує дуже запекла боротьба».

Електронна петиція, адресована Президенту України, розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 25 тисяч підписів протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення звернення.

Читайте MediaPort у Telegram