Web Analytics

Гідрометцентр прогнозує нічні морози до -13 на Харківщині

У Харківській області найближчими днями очікується похолодання. Вночі 9 і 10 лютого може бути до 13 градусів морозу.

Прогноз погоди опублікували на сайті Укргідрометцентру.

За його даними, 6 лютого на Харківщині хмарно, невеликий сніг. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. температура вдень від -3 до -1 градуса.

7 лютого хмарно з проясненнями, без істотних опадів. Вітер північно-східний, 7-12 м/с. Вночі буде від -5 до -7, вдень від -4 до -2.

8 лютого також хмарно з проясненнями, істотних опадів не прогнозують. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Вночі похолоднішає: буде від -11 до -9. Вдень очікують від -4 до -2.

9 лютого мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Вночі прогнозують температуру від -11 до -13 (у Харкові до -12), вдень від -3 до -1.

10 лютого також мінлива хмарність, істотних опадів не передбачається. Вітер північно-східний, 3-8 м/с. Вночі також від -11 до -13 (у Харкові до -12), вдень від -3 до -1.

Інфографіка: meteo.gov.ua

Щоб уникнути пожеж від електронагрівачів під час похолодання, у Головному управлінні ДСНС у Харківській області радять дотримуватися правил:

 • Не залишайте без нагляду ввімкнені в мережу електричні прилади.
 • Діставайте прилади з розетки, коли йдете з дому та перед сном. Просто натиснути кнопку недостатньо.
 • Нагрівальні прилади слід розміщувати на підставках з негорючих матеріалів, які не проводять електричний струм.
 • Стежте, щоб в електроприлади не потрапила волога.
 • Не торкайтеся руками оголених кінців проводки.
 • Не ремонтуйте розетки, проводку та електроприлади самостійно.
 • Не використовуйте електроприлади з порушеною ізоляцією та пошкодженнями.
 • Обережно користуйтеся електроплитами з відкритою спіраллю.
 • Встановіть вдома систему пожежної сигналізації.
 • Перевірте стан електричної проводки в помешканні.
 • Вмикайте електроприлади почергово, щоб не перевантажувати систему.

Як безпечно користуватися електроприладами? Щоб не наражати себе на небезпеку, не залишайте без нагляду ввімкнені в мережу електричні прилади. Діставайте прилади з розетки, коли йдете з дому та перед сном. Недостатньо просто натиснути кнопку.  Нагрівальні прилади використовуйте на підставках з негорючих матеріалів, що не проводять електричний струм. Стежте, щоб волога не потрапила в електричні прилади. Не торкайтеся руками оголених кінців проводки. Не ремонтуйте розетки, проводку та електроприлади самостійно.Не використовуйте електроприлади з порушеною ізоляцією та пошкодженнями. Обережно користуйтеся електроплитами з відкритою спіраллю. Встановіть систему пожежної сигналізації вдома. Перевірте стан електричної проводки в помешканні. Вмикайте електроприлади по черзі, щоб не перевантажувати систему. Пильнуйтеся та пильнуйте інших! Більше інформації на сайті ДСНС і за хештегом #безпекацивільних #безпекавільних. Відео створене ГО Internews Ukraine в межах проєкту «Безпека (Ци)Вільних», який реалізується за підтримки HOVERLA / проєкт USAID в Україні ДСНС України

Опубликовано Головне управління ДСНС України у Харківській області Вторник, 27 декабря 2022 г.

Тим, кому в мороз доводиться виходити на вулицю, рятувальники рекомендують одягатися тепло та багатошарово, частіше заходити до теплих приміщень. Також — надавати перевагу висококалорійній їжі, пити достатньо рідини (наприклад, гарячого чаю), але уникати алкоголю.