Web Analytics

Герої Небесної сотні нагадують про високу ціну свободи України — Залужний

В Україні 20 лютого вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні, які загинули під час Революції гідності в Києві у лютому 2014 року. Троє загиблих — з Харкова: Владислав Зубенко, Володимир Паращук і Юрій Котляр.

День пам’яті Героїв Небесної сотні — нагадування про високу ціну свободи України та про цінності, за які нині воюють українці, наголосив головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний.

«Тоді, на зламі 2013-2014-го, українці зробили свій цивілізаційний вибір. Прямо з Майдану тисячі добровольців одразу пішли на фронт», — нагадав він.

З 24 лютого 2022 року фронт розтягнувся більш ніж на 3000 км, зазначає головнокомандувач.

«Але нас це не злякало. Ми продовжуємо боротьбу. І ми переможемо», — заявив Залужний.

Сьогодні вся країна вшановує памʼять Героїв Небесної Сотні. Це нагадування про високу ціну нашої свободи і про...

Опубликовано Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine Воскресенье, 19 февраля 2023 г.

Розслідування «справ Майдану» триває попри війну, кажуть в Офісі генерального прокурора.

За останній рік оголосили підозру 27 людям: з них за часів Майдану двоє  були високопосадовцями, 17 — правоохоронцями (з-поміж них двоє прокурорів і слідчий), один — суддею.

«Серед них колишній заступник міністра внутрішніх справ України, який, використовуючи своє службове становище, сприяв наданню працівникам органів внутрішніх справ недозволених для використання в Україні спеціальних засобів російського виробництва, та своїми діями забезпечив усунення перешкод для їх застосування, що призвело до тяжких наслідків», — зазначили в ОГПУ.

Суд надав дозволи на спеціальне досудове розслідування щодо 26 підозрюваних, серед яких експрезидент Віктор Янукович.

Загалом вже оголосили підозру понад 500 фігурантам, до суду скерували обвинувальні акти щодо більш як 400. Законної сили набрали вироки щодо 55 обвинувачених.

Інфографіка: gp.gov.ua

Інфографіка: gp.gov.ua

У Харкові 20 лютого проведуть вечір пам’яті героїв Небесної сотні, повідомив координатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін.

«Запрошуємо всіх для кого дорогі ідеали Революції Гідності у понеділок 20 лютого 2023 року на захід по вшануванню Героїв Небесної cотні. Згадаємо ті історичні події, подивимось фільм про харків’ян, що загинули на Інститутській, та спробуємо осмислити Євромайдан в контексті нинішньої війни», — анонсував він зустріч у Facebook.

Вечір пам’яті проходитиме в художній галереї ім. Генріха Семирадського (майдан Свободи 6/2, напроти 9-го під’їзду Держпрому). Початок — о 17:00. Вхід вільний.

Запрошуємо всіх для кого дорогі ідеали Революції Гідності у понеділок 20 лютого 2023 року на захід по вшануванню Героїв...

Опубликовано Чистиліном Володимиром Воскресенье, 19 февраля 2023 г.


Під час подій на Майдані в Києві загинули харків'яни Євген Котляр, Владислав Зубенко та Юрій Паращук, який народився в Черкаській області, але жив у Харкові.

На честь Євгена Котляра в Харкові перейменували вулицю Конарєва, на честь Владислава Зубенка — вулицю Тимурівців, на честь Юрія Паращука — вулицю Минайленка.Також встановили меморіальні дошки: в харківському університеті радіоелектроніки, де навчався Котляр, та університеті залізничного транспорту, де навчався Зубенко. Дошку на честь Паращука встановили в його рідному місті Тальне на Черкащині.

На майдані Героїв Небесної сотні планували встановити пам’ятник на честь загиблих. Проєкт обирали на конкурсі, який розпочався ще восени 2016 року. Презентували — у листопаді 2018-го: пам'ятник пропонували створити у вигляді символічного «журавлиного клину», підвісної конструкції на натягнутих вантах, підсвічуваної в темний час доби. Але проєкт досі не втілили — не знайшли коштів.

Фото на головній: Офіс президента