Web Analytics

Фонтан на майдані Свободи в Харкові відкриють у серпні — міськрада

Каркас фонтану майже добудували — наступного тижня монтуватимуть комунікації.

Відкриття планують на День міста 23 серпня, повідомила пресслужба міськради із посиланням на першого заступника мера Ігоря Терехова.

За його словами, робочі заливають останнє бетонне кільце конструкції. Згідно з даними у технічному завданні, доступному на сайті Prozorro, у фонтані їх сім, всі вони підсвічуватимуться світлодіодами.

«Фонтан — пішохідний, форма — кругла, розмір чаші фонтану  (зовн.) ø 18,50 м, (внутр.) ø 2,70 м, площа поверхні «водного дзеркала» — 274 м², висота водної картини від 2,2 до 5,5 м, обладнання фонтану працює не більше 15 год. на добу, джерело водопостачання — зовнішня мережа водопроводу, матеріал труб та кранів — нержавіюча сталь, ПВХ, латунь… Система зворотного водопостачання фонтану забезпечує рециркуляцію води та її очищення», — йдеться у документації.

Алеї скверу вимощують плиткою, мають встановити лавки, урни, облаштувати газон.

Роботи виконує ТОВ «СПЕЦБУД-3 ЛТД» на замовлення Департаменту будівництва та шляхового господарства міськради. За даними Prozorro, ціна за договором перевищує 100 млн грн. 


Реконструкцію скверу розпочали в липні 2018 року. Завершити розраховували у 2019 році, пізніше обіцяли встигнути до 23 серпня 2019.

Міська влада планувала встановити на майдані 86-метрову колону авторства тодішнього головного архітектора міста Сергія Чечельницького, його брата Павла, скульпторів Анни Іванової та Олександра Рідного. Від цих планів відмовились. Представники громадськості оскаржували результати архітектурного конкурсу в суді