Web Analytics

Експоліцейську з Куп’янщини підозрюють у державній зраді — СБУ

Правоохоронці затримали в Куп’янському районі Харківщини колишню працівницю поліції. За даними слідства, вона добровільно погодилася співпрацювати з російськими окупантами.

Підозрювана — 26-річна експрацівниця Національної поліції, повідомили в Управлінні СБУ в Харківській області. До повномасштабного вторгнення РФ вона була інспектором з інформаційної підтримки в одному із райвідділів. А після окупації частини регіону, за даними слідства, добровільно погодилася працювати на загарбників.

Жінка стала «старшим інспектором групи аналізу, планування та обліку» у створеному окупантами незаконному органі — так званому «управлінні внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області».

«На цій посаді вона приймала від населення заяви та повідомлення про правопорушення, оформлювала відповідні документи, чим створювала умови для функціонування незаконного правоохоронного органу агресорів, забезпечувала становлення і зміцнення російської влади на тимчасово окупованій території Куп'янського району», — мовиться у повідомленні СБУ.

За інформацією правоохоронців, з окупантами жінка співпрацювала до вересня, отримуючи 45 тис. рублів на місяць. З Національної поліції її звільнили у червні.

Фото: Управління СБУ в Харківській області

6 лютого жінку затримали в селі Старовірівка Куп‘янського району, додають у Харківській обласній прокуратурі. Колишня правоохорониця переховувалася у будинку батьків.

Їй оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

7 лютого слідчий суддя Ленінського районного суду Харкова обрав експоліцейській запобіжний захід: тримання під вартою без права на заставу. 

Фото: Харківська обласна прокуратура


Підозру в державній зраді заочно оголосили ще одному колишньому правоохоронцю з Куп’янського району. За інформацією слідства, він добровільно пішов на співпрацю з російськими загарбниками під час окупації селища Шевченкове.