Web Analytics

Експертів, які не змогли визначити стан Зайцевої в момент ДТП, викликають до суду

На допиті експертів, які проводили додаткову судово-медичну експертизу у справі про ДТП на Сумській, наполягала представниця потерпілих Лариса Матвєєва.

Відповідне клопотання Лариса Матвєєва озвучила на сьогоднішньому засідання, передає кореспондент «МедіаПорту».

Вона нагадала, що судово-медичні експерти не змогли дати відповіді на питання, чи перебувала обвинувачена Олена Зайцева в момент ДТП у стані сп'яніння, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів.

За словами Матвєєвої, двоє фахівців, які проводили експертизу, є судово-медичними експертами Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз Управління охорони здоров'я ХОДА, ще один учасник дослідження, за її словами, не є атестованим судовим експертом і, згідно висновку експертів, працює у Харківській міській лікарні №2. 

Матвєєва вважає за необхідне допитати експертів щодо:

  • наявності в експертів спеціальних знань та кваліфікації з досліджуваних питань, дотичних до предмета експертизи, а саме встановлення стану особи, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів;
  • використання методик та теоретичних розробок, що унеможливлюють визначення самого факту, так і ступеню сп’яніння будь-якого генезу без кількісного вмісту речовини;
  • наукового обґрунтування та методів, за допомогою яких експерти дійшли зазначеного висновку;
  • застосовності та правильності застосування принципів та методів до фактів кримінального провадження.

Обвинувачення не заперечувало проти задоволення клопотання представниці потерпілих. Захисники Зайцевої просили про оголошення перерви для більш ретельного вивчення клопотання. Проте суддя Віктор Попрас у перерві відмовив і на місці задовольнив клопотання.

Наступне засідання призначене на 22 січня.