Web Analytics

Ексголові сільради з Красноградщини, обвинуваченій в держзраді, оголосили ще одну підозру

Колишню голову Наталинської сільради Красноградського району Харківщини Олену Третяк, обвинувачену в державній зраді, підозрюють ще у привласненні бюджетних коштів.

Нова підозра стосується подій трирічної давнини, коли посадовиця ще очолювала Наталинську сільраду, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

«За даними слідства, жінка на початку 2021 року вступила у змову зі своїм першим заступником, який запропонував їй втілити в життя схему незаконного заволодіння бюджетними коштами під час ремонту одного з ліцеїв», — йдеться в повідомленні.

До схеми, твердять у прокуратурі, долучилися керівник однієї з будівельних фірм і підприємець, який здійснює авторський нагляд.

«Посадовиця забезпечила перемогу в тендері підприємства, яке очолює її спільник. Між «зацікавленим» підрядником та сільською радою уклали договір на ремонт навчального закладу», — зазначають правоохоронці.

У липні-грудні 2021 року керівник фірми організував ремонт, але обсяги та вартість не відповідали офіційнім документам. У закладі встановили меншу кількість світильників і стельових плит, уклали інший піщаний шар під тротуаром.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Слідчі стверджують що керівник фірми-підрядника вніс в акти приймання виконаних робіт недостовірні відомості, а підприємець, відповідальний за нагляд, «закрив на це очі» і також вказав неправдиві дані.

«Голова сільської ради, достовірно знаючи, що у вказаних актах неправдива інформація, все одно підписала їх. Далі на підставі цих документів на рахунок підрядника безпідставно перерахували понад 100 тис. грн бюджетних коштів», — додають у прокуратурі.

Жінці оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 191 (заволодіння майном через зловживання службовим становищем);
  • ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Такі ж підозри отримали й інші фігуранти.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Ексголова сільради у слідчому ізоляторі — її обвинувачують у державній зраді. Справу розглядає Красноградський райсуд Харківської області.


Читайте також: Обвинуваченій у держзраді ексголові Наталиного відмовили у суді присяжних: справу слухатимуть у закритому режимі

Блок новин за темою