Web Analytics

Екс-омбудсменка відповідатиме за гуманітарні питання в ТКГ у Мінську

Валерія Лутковька замінить народного депутата Ірину Геращенко у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання питань на Донбасі.

Ім’я Валерії Лутковської є у переліку присутніх на зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками української делегації у ТКГ 3 червня, який наводить прес-служба глави держави.

Також називають інших учасників: секретаря РНБО Олександра Данилюка, начальника Генштабу ЗСУ Руслана Хомчака, заступника голови Адміністрації президента Вадима Пристайка, віце-прем'єр-міністра Геннадія Зубка, міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадима Черниша, дипломата Олександра Моцика і генерал-майора Богдана Бондаря.

Валерія Лутковська — третя праворуч. Фото: president.gov.ua

Інформацію щодо своєї участі у роботі ТКГ Валерія Лутковська підтвердила «Громадському радіо».

«Я була на нараді президента України і голови делегації України у Тристоронній контактній групі президента Кучми і, власне, відповідатиму за гуманітарні питання», — сказала вона.

Валерію Лутковську призначили Уповноваженим Верховної Ради з прав людини у квітні 2012 року, за часів президентства Віктора Януковича. Вона обіймала цю посаду до квітня 2017-го. Нині очолює громадську організацію «Український інститут з прав людини».

Фото: Facebook/vlutkovska

Раніше за гуманітарні питання у Тристоронній контактній групі відповідала перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко. Вона прокоментувала участь Лутковської у роботі групи на своїй сторінці у Facebook.

«АП інформує, що сьогодні на зустрічі з перепризначеним головою ТКГ Л. Кучмою , окрім всіх попередніх учасників чотирьох підгруп (О. Моциком, І. Веремієм, М. Бондарем), була присутня Валерія Лутковська. Вона була присутня й кілька днів тому на зустрічі нашої гуманітарної групи з президентом Зеленським. Наскільки я розумію, якраз вестиме гуманітарний блок, питання звільнення. Я вітаю це призначення, пані Лутковська як омбудсмен була свого часу нами залучена як експерт до групи, ми разом працювали над верифікацією ув‘язнених і готували останні звільнення. Вона професіонал, і я щиро бажаю мінській групі і їй особисто удачі. Особливо в питаннях безпеки і розблокування питання звільнення заручників», — йдеться в дописі Геращенко.

3 червня президент Володимир Зеленський уповноважив екс-президента Леоніда Кучму представляти Україну у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

Лутковська працювала Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини за президентства Януковича.

Читайте MediaPort у Telegram