Web Analytics

Економіка спіткнулась і ризикує проїхатися обличчям по землі — Зеленський в Раді

Верховна Рада відкрила позачергове засідання, де розглядатимуть кадрові питання в Кабміні. Президент України Володимир Зеленський виголосив промову, в якій розповів про невиконання держбюджету і падіння промисловості. 

Фото: president.gov.ua

«Я впевнений, що будь-яка влада робить крок у прірву, коли втрачає 3 головні речі: пам'ять, слух і зір. Тобто коли влада забуває свої обіцянки, перестає чути звичайних людей і не бачить необхідності у змінах. Це не про нас. 

Як доказ, ми сьогодні зібралися саме тут. Всі чудово розуміють головне питання — це діяльність Кабінету міністрів України. Давайте будемо з вами об’єктивними. Цей уряд має здобутки. Це зниження інфляції, облікової ставки Національного банку України, боротьба з тіньовими ринками, зокрема гральний бізнес та нелегальні АЗС, це початок приватизації державних підприємств, які розкрадалися всі ці роки і це є правда. Це кредити малому та середньому бізнесу. Зменшення ролі держави в економіці нашої країни. 

Але… Правда в тому, що сьогодні українцям цього замало. І це є правда. Так, дійсно, це перший уряд, де немає топкорупції. Але не красти замало. Це уряд нових облич. Але облич замало. Потрібні нові мізки та нові серця. Цей уряд знає, що робити, але знати замало. Потрібно дійсно дуже багато працювати, потрібно робити. І ми не маємо боятися правди, ми повинні визнавати помилки. Бо в день, коли ми зануримося у теплу ванну ілюзій, потоне вся країна. 

Ми постійно чули про економічний стрибок, але є враження, що економіка брала розгін, спіткнулась і ризикує проїхатися обличчям по землі. За 2 місяці нового року невиконання держбюджету — майже 16 млрд грн. Ми повинні казати правду. 13 з них — це провал надходжень від митниці. Бізнес приречено сигналізує, що контрабанда повністю не зникла. А нам розповідали про рішучий та безкомпромісний бій з контрабандою. Та наразі виглядає так, що в цьому бою контрабанда відправила митницю в нокаут. І це потрібно змінити. Дуже потрібно. Митниця повинна збирати, я вибачаюсь, не лайки у «Фейсбуці», а кошти у державну казну. 

І ми говоримо один одному тільки правду, ми повинні це робити. 

Інший наш біль — це падіння промисловості на 5%. І воно триває. Четвертий місяць поспіль в багатьох секторах. Не надав, на жаль, уряд інструментів, які стимулюють внутрішнє виробництво та нові виробничі потужності. Індустріальна слава України поступово стає спогадом. Ми ризикуємо, що про наш промисловий потенціал скоро казатимуть: це було давно і неправда.

Наступне питання — це комунальні платежі. Ми дійсно підписали контракт на транзит газу. Ми зустріли зиму з рекордними запасами у сховищах, знизили запаси у сховищах. Знизили ціни на газ для нашого населення. Сьогодні вона на 35% нижча, ніж у минулому році і найнижча за останні чотири роки. Але люди заплутались через хаос з платіжками у січні і лютому. Десь вони стали меншими, десь ні. Комусь нарахували абонплату за доставку газу на кілька місяців вперед. Десь перерахували тим, хто взагалі газом цим не користується. Фактично, я гадаю, що уряд провалив розяснювальну, це найважливіше, розяснювальну кампанію, комунікацію і роботу з місцевою владою. Для того, щоб люди в усіх регіонах відчули дійсно на собі зменшення платіжки на тепло. І це відверто кажучи не єдине що потрібно зменшувати...». 

Проблемними Зеленський назвав питання, пов'язані із виплатами шахтарям та працівникам вугільної галузі, маленькими пенсіями, роботою сфери охорони здоров'я. Глава держави також звернувся до правоохоронців. 

«Я хотів би зробити нашим правоохоронним органам два подарунки. Перший — це календар. Він має нагадати вам, що на дворі вже весна. Другий — це Кримінальний кодекс України. Є підозра, що дехто його не має. Сподіваюсь, він стане вашою настільною книгою [...]. ДБР, СБУ, САП, НАБУ, МВС, ОГПУ. У нас уже шість органів, які мають забезпечувати порядок, справедливість та правосуддя. Невже не вистачає ще одного органу, щоб остаточно втілити в життя прислів’я про сімох няньок, у яких дитя без ока?», — сказав Зеленський.

Повний текст виступу опублікував Офіс президента. 

Читайте такожГончарука відправили у відставку