Web Analytics

Двоє депутатів з Харківщини під час війни виїхали з України як волонтери і не повернулися — розслідування

Депутат Харківської облради Віталій Абрамов та депутат Харківської райради Станіслав Лебедєв під час повномасштабної війни виїхали з України та не повернулися, скориставшись системою «Шлях», яка дозволяє перетинати кордон водіям призовного віку для перевезення гуманітарного вантажу. 

Про це йдеться у розслідуванні NGL.media

«Вранці 31 січня цього року 31-річний депутат Харківської обласної ради Віталій Абрамов виїхав з країни. Перетнути кордон йому вдалося без проблем, адже Харківська ОВА внесла його як волонтера в систему «Шлях». Автомобіль, яким виїхав Абрамов, того ж дня повернувся в Україну, але уже без нього», — з'ясували журналісти. 

Абрамов потрапив до облради від нині забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя», навесні 2022 вийшов з фракції ОПЗЖ.

«Ми з’ясували, що Абрамова до системи «Шлях» вносила Харківська ОВА. Вперше це сталось 10 серпня 2022 року за поданням «Благодійного фонду імені Саркіса Давтяна», а вдруге — 9 листопада 2022 року за поданням БФ «Допомога українцям 2022». Останній дозвіл діяв до 31 січня 2023 року року — саме у той день Абрамов і виїхав», — сказано у розслідуванні.

Двоє депутатів від ОПЗЖ з Харківщини скористалися системою «Шлях», щоб втекти з України

Не повернувся з-за кордону після виїзду за системою «Шлях» 39-річний депутат Харківської районної ради від ОПЗЖ Станіслав Лебедєв. 

«Він виїхав з України у листопаді 2022 року, після чого зник. Лебедєв, який став депутатом від ОПЗЖ, вказував у декларації, що безробітний і не має доходів, повідомляв Харківський антикорупційний центр. У 2021 році Лебедєву таки вдалось знайти роботу і одразу на керівній посаді — його призначили директором комунального підприємства «Підземне місто», де він пропрацював трохи більше року», — зазначає NGL.media.

Видання з'ясувало, що до системи «Шлях» Лебедєва внесло Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Він не відвідав жодне засідання сесії 2022-2023 року, але заяви на складання депутатських повноважень не подавав.

Загалом NGL.media вдалося встановити імена 13 депутатів місцевих рад з різних областей України, які виїхали з України під час повномасштабної війни як волонтери і не повернулися. 

Блок новин за темою