Web Analytics

Два харківські депутати оскаржили в суді повернення проспекту імені Жукова

Позивачі вважають, що посадовці Харківської міської ради проігнорували вимоги законодавства і допустили процедурні порушення.

До Харківського окружного адміністративного суду 26 червня звернулися депутат міської ради Ігор Черняк і депутат обласної ради Дмитро Булах, повідомляє телеканал UA: Харків. У своєму позові вони оскаржують рішення міської ради про перейменування проспекту Петра Григоренка на честь маршала Георгія Жукова.

Питання про повернення проспекту Петра Григоренка імені Жукова Харківська міська рада розглянула 19 червня. «За» проголосували 59 депутатів. Проти — 13. Ще 13, включно із самим Харківським міським головою Геннадієм Кернесом, не голосували. 

В Українському інституті національної пам'яті назвали рішення міськради незаконним і вимагали від міського голови його не підписувати. Геннадій Кернес рішення підписав. 20 червня його офіційно оприлюднили. 

Депутат міськради Ігор Черняк звернувся до поліції, там відкрили провадження за статтею «Зловживання владою або службовим становищем». УІНП звернувся до генпрокурора з проханням відкрити кримінальне провадження за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму (ст. 436-1 Кримінального кодексу України), а також звернутися до адміністративного суду із позовом про визнання рішення протиправним та його скасування.

Позов з вимогою визнати незаконним і скасувати рішення міськради до Харківського окружного адміністративного суду направив представник нардепа Андрія Білецького Дмитро Ципліцький. Справу зареєстрували, провадження має розглянути Вікторія Рубан. 

Увечері 25 червня на проспекті почали знімати таблички з іменем Петра Григоренка та встановлювати інші — «проспект Маршала Жукова». Проте нові вказівники зняли противники повернення проспекту імені маршала.

Читайте MediaPort у Telegram