Web Analytics

Дубінський розкритикував нового прокурора Харківської області. Що відповіла прокуратура

Народний депутат від партії «Слуга Народу» Олександр Дубінський, який раніше працював на телеканалі «1+1», згадав сюжет програми «Гроші» за участю Олександра Фільчакова, призначеного прокурором Харківської області.

Автор сюжету стверджував, що Фільчаков, перебуваючи на посаді прокурора Дергачівського району, вимагав гроші у підприємця Дмитра Скрипки. Про це сам підприємець розповів в інтерв'ю програмі.

Дубінський писав про матеріал «Грошей» у блозі на «Український правді» у 2011 році. Сьогодні присвятив цій темі відеоблог. 

«Вимагав від місцевого підприємця, який отримував підряди місцевої влади на перекриття покрівель, будівельні роботи... Він до нього прийшов і каже: дивись, братане, 150 тисяч гривень на фонд «Правопорядок», це благодійний фонд прокуратури, а я з нього куплю собі службову машину, Skoda Octavia. Той заплатив, а він прийшов до нього ще раз. Дивися, тепер 200 тисяч треба заплатити, щось ще треба через фонд купити. Ми все це відзняли. Платіжки підприємця, самого прокурора цього, показали...», — розповів Дубінський. 

У прокуратурі Харківської області стверджують, що розповсюджена в ЗМІ інформація про причетність Фільчакова до протиправної діяльності не відповідає дійсності. За даними пресслужби, це підтвердило службове розслідування, перевірка управління внутрішньої безпеки Генпрокуратури і з'ясування обставин слідчим шляхом.

«За поданою в сюжеті інформацією було проведене службове розслідування за розпорядженням прокурора області під номером 363 від 31 серпня 2011 року і відповідно до її висновків від 14 вересня 2011 року, затверджених прокурором Харківської області, фактів протиправної поведінки керівником прокуратури Дергачівського району області не виявлено», — йдеться у повідомленні обласної прокуратури.

Кримінальне провадження за цим фактом не відкривали. В рамках іншої справи у 2015 році її перевіряли, але складу злочину не знайшли, і справу закрили.

Фото: khar.gp.gov.ua

Олександра Фільчакова сьогодні представив головний військовий прокурор Віктор Чумак. Новий прокурор окреслив пріоритетні завдання.

«Основними завданням для себе я сьогодні бачу це, по-перше, організація та забезпечення належного реформування органів прокуратури. Це основне питання. Також друге — посилення координаційної діяльності. Посилення ефективності боротьби зі злочинністю з метою законного використання бюджетних коштів. А найголовніше завдання, яке стоїть перед нами, і яке найближчим часом ми маємо вирішити — це боротьба з незаконною порубкою лісу», — сказав Фільчаков.

25 вересня генпрокурор Руслан Рябошапка звільнив з посади прокурора Харківської області Юрія Данильченка. 30 вересня призначив на його місце Фільчакова, який дотепер очолював місцеву прокуратуру №2.