ДТП з поліцейською у Харкові: підозру не оголошено, чекають на експертизи

В рамках розслідування ДТП за участі поліцейської, яка за кермом автомобілю Toyota Avalon 8 березня збила пішохода на вул. Полтавський Шлях, до суду направлені клопотання щодо призначення експертизи технічного стану автомобіля, судової комплексної автотехнічної та фоноскопічної та судово-медичної експертиз. За їх результатами в ДБР вирішуватимуть, чи оголошувати підозру водійці. 

Про це «МедіаПорту» повідомили у Територіальному управлінні Державного бюро розслідувань у м. Полтава у відповідь на інформаційний запит.

Донька та дружина загиблого пішохода визнані потерпілими.

«За результатами проведених досліджень технічного стану транспортного засобу Toyota Avalon попередньо встановлено, що гальмівна система та рульова системи автомобіля на момент ДТП знаходилися у справному стані. Питання повідомлення про підозру учасниці ДТП, обрання запобіжного заходу буде вирішено слідчими ДБР після отримання результатів решти експертиз, а саме автотехнічної і судово-медичної», — йдеться у відповіді за підписом директора ТУ ДБР Володимира Тимошка

З ухвал, оприлюднених у Єдиному державному реєстрі судових рішень, «МедіаПорту» стало відомо, що 12 березня слідчий суддя Київського райсуду Харкова задовольнила клопотання слідчого та наклала арешт на автомобіль Toyota, «при цьому, відповідно до ухвали суду суддя вважала, що автомобіль вилучений 08.03.2019 слідчим та таким чином перебуває у розпорядженні органу досудового розслідування», але автомобіль залишався у власниці.

«Так, відповідно до зазначеної ухвали суду від 12.03.2019 накладено арешт на автомобіль «Toyota Avalon» д.н.з. НОМЕР_4, який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5, належить ОСОБА_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування вказаним майном. У зазначеній ухвалі не зазначено суб'єкта, у якого повинен перебувати на зберіганні вказаний автомобіль, внаслідок чого автомобіль залишається у власниці, яка має можливість користуватися ним, пошкодити, відремонтувати, внести конструктивні зміни. 

На підставі наведеного, слідчий просить накласти арешт на вилучене майно. В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив задовольнити. Вказав, що на зазначений автомобіль вже накладено арешт, але в ухвалі суду помилково вказано, що автомобіль вилучений, але він не вилучений і знаходиться у власниці. Є ризики втрати доказу, треба визначити порядок виконання ухвали слідчого судді. Зазначив, що потерпіла сторона звернулась з клопотанням про вилучення автомобіля, але з 15.03.2019 року слідчий не звертався до суду ні з якими клопотаннями», — вказано в ухвалі Октябрського райсуду Полтави від 3 квітня 2019 року, де слідчий ДБР повторно просив арештувати авто. 

В ухвалі також вказано, що власниця майна «просила відмовити в задоволенні клопотання, оскільки арешт вже накладено судом на її автомобіль, транспортний засіб знаходиться за її адресою, доступ слідчих є до нього, вона не чинить жодних перешкод та чекає експерта на огляд автомобіля». У повторному арешті авто суд відмовив, але пізніше, 5 квітня, задовольнив клопотання слідчого про тимчасовий доступ до автомобіля та його вилучення для проведення експертиз. 

Те, що автомобіль вилучено і розміщено на спецмайданчику, підтвердили у Територіальному управлінні ДБР. 

«На автомобіль Toyota Avalon накладено арешт, вилучено у власниці та розміщено для зберігання на спеціалізованому майданчику», — відповів Володимир Тимошко на інформаційний запит. 

З 8 по 18 березня досудове розслідування у справі про ДТП здійснювали слідчі харківської поліції, потім матеріали передали до територіального управління ДБР у Полтаві, юрисдиція якого поширюється і на Харківщину.

20 березня у Державному бюро розслідувань повідомили, що поліція Харківщини не одразу сповістила ДБР про те, що учасницею ДТП, внаслідок якої помер 65-річний пішоход, стала поліцейська. Слідчі ДБР відкрили провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 396 Кримінального кодексу України (приховування злочину), вчиненого правниками поліції. 

У відповіді на запит «МедіаПорта» у Територіальному управлінні ДБР повідомили, що досудове розслідування за цим фактом триває, підозрюваних нема.  

«У кримінальному провадженні допитано співпробітників ГУ Нацполіції в Харківській області», — повідомили у теруправлінні. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.