Web Analytics

Завантаження...

ДТП на проспекті Науки: суд у Харкові залишив підозрюваного під вартою

Харківський апеляційний суд не задовольнив клопотання захисту 22-річного водія Volkswagen Passat Алі Хенді, який збив чотирьох пішоходів на острівку безпеки на проспекті Науки у Харкові 8 листопада.

Скаргу на рішення Київського районного суду, за яким Алі Хенді взятий під варту, Харківський апеляційний суд розглядав 30 листопада.

Як розповіла речниця апеляційного суду Євгенія Бондаренко, сторона захисту просила скасувати ухвалу слідчого судді, розглянути питання про заміну запобіжного заходу на домашній арешт та, в якості альтернативи, визначити розмір застави.

Представник потерпілих заперечував — на його думку, обраний слідчим суддею запобіжний захід є законним і обґрунтованим.

Адвокат Дмитро Тимошенко під час засідання заявив, що повністю підтримує апеляційну скаргу.

«Вважаю, що суд першої інстанції невірно дійшов висновку про доведеність стороною обвинувачення неможливості застосувати більш м’який запобіжний захід, як домашній арешт», — зазначив він.

Крім того, каже Тимошенко, визначений Київським райсудом розмір застави у 10,5 млн грн є непомірним для підозрюваного, бо він не працює, не має цінного майна і нерухомості. За словами адвоката, Хенді закінчив навчання, наразі йому допомагають батьки. 

Захисник також заявив, що підозрюваний «щиро покаявся, повністю визнав свою вину, погодився співпрацювати зі слідством, наміру порушувати процесуальні обов’язки не має».

Прокурор Віталій Хірний вважає ухвалу суду першої інстанції законною і обґрунтованою.

Апеляційний суд вирішив ухвалу слідчого судді залишити без змін, а апеляцію адвоката — без задоволення.

«Колегія суддів постановила: апеляційну скаргу захисника підозрюваного Хенді Алі — адвоката Тимошенка залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді Київського районного суду міста Харкова від 9 листопада 2020 року залишити без змін», — оголосив рішення суддя Сергій Шабельніков.

Хенді залишиться під вартою, хоча матиме можливість вийти під заставу.

Фото: suspilne.media

Аварія сталася 7 листопада на проспекті Науки, в районі перехрестя з вулицею Космічною. Volkswagen під керуванням 22-річного водія збив чотирьох людей, серед яких дитина. Трьох доправили до лікарні з численними травмами, з них двоє опинились у реанімації. Ще один постраждалий від госпіталізації відмовився. Водія затримали. За даними прокуратури, це громадянин Єгипту. 

Поліція порушила справу за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту). Підозрюваному загрожує від трьох до восьми років ув'язнення з позбавленням прав до трьох років. 

9 листопада Київській райсуд Харкова обрав водію запобіжний захід — два місяці під вартою з альтернативою у 10,5 млн грн застави.

Фото на головній: ГУНП в Харківській області