Web Analytics

До міськради передали звернення про намет волонтерів і перейменування проспекту

Представники харківського Євромайдану передали до Харківської міськради два звернення — на підтримку намету волонтерів «Все для перемоги» на площі Свободи і проти повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала Георгія Жукова. 

Документи з підписами, які збирали кілька тижнів, передали до міськради представники харківського Євромайдану Ігор Рассоха і Борис Редін, а також Марія Тахтаулова, яка віднедавна очолює Півнично-східний відділ Українського інституту національної пам’яті.

«Подаємо петицію з приводу маршала Жукова і намету «Все для перемоги» до Харківської міської ради, на розгляд депутатів і виконкому», — прокоментував передачу документів Ігор Рассоха. — Електронні не приймаються, доводиться здавати на папері».

Обидва звернення підтримали понад 5000 тисяч людей.

Фото: скріншот відео «Інфоцентр Євро Харків»

Харківський міський голова Геннадій Кернес 8 травня пообіцяв зробити все необхідне, щоб прибрати намет на майдані Свободи — за умови, якщо харків'яни підтримають відповідну петицію. Петиція набрала більше 5000 необхідних підписів менше ніж за добу.

Від волонтерів, які чергують у наметі, вимагали вимогою добровільно демонтувати його або перенести на площу Захисників України. Коли активісти відмовились, міськрада звернулася до Харківського окружного адміністративного суду. Суд відмовив у задоволенні позову. Апеляційна інстанція, куди звернулися юристи міськради зі скаргою, підтвердила правильність рішення суду першої інстанції.

20 травня в наметі сталася пожежа. Ніхто не постраждав. Поліція відкрила справу за статтею «Умисне пошкодження майна».

Кернес також публічно підтримав петицію щодо про повернення «декомунізованому» проспекту у Харкові імені Жукова (наразі він носить ім'я Петра Григоренка). Звернення зібрало 5587 голосів.

Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища погодила ідею і рекомендувала винести ініціативу на розгляд сесії, а також підготувати пропозицію щодо увічнення пам'яті Григоренка, ім'я якого проспект носить зараз, у назві іншої вулиці. Питання щодо проспекту депутати міськради планують розглянути на сесії 19 червня.

Читайте MediaPort у Telegram