Web Analytics

До місця роботи — на човні: енергетики повертають світло до Старого Салтова

У деокупованому селищі Старий Салтів на Харківщині відновлюють електропостачання. Майстри обленерго працюють тут вже три тижні. Скільки ще триватиме ремонт, не прогнозують — мережі серйозно пошкоджені, досі працюють сапери.

Наразі знову зі світлом у Старому Салтові — вже 500 споживачів, повідомили у «Харківобленерго». Загалом їх тут понад 3,8 тис. — місцевих жителів та організацій.

Старий Салтів залишився без електрики практично з перших днів війни, нагадують в обленерго. Поблизу селища пошкоджено до 80% електромережі.

Фото: «Харківобленерго»

До місця робіт доводиться добиратися моторним човном, адже міст Старосалтівської дамби частково зруйнований.

«Розбиті підстанції, опори, роз'єднувачі та ізоляція — ось що наші електромонтери побачили після того, як українські військові звільнили цю територію. Пошкодження отримали майже всі прольоти повітряних ліній електропередачі», — розповідають енергетики.

Ремонтні бригади працюють в районі Старого Салтова вже третій тиждень. Коли завершать роботу — поки не прогнозують: мережі серйозно пошкоджені.

До того ж, залишилося багато мін. Це також ускладнює та гальмує роботу, бо навколо селища все ще працюють сапери.

На допомогу місцевим монтерам також скерували бригаду з Мерефи. 

Як розповіли у Харківській обладміністрації, 8 листопада електрику повернули 79 абонентам в Ізюмі та ще 431 — у селах Завгороднє, Крейдянка та Щурівка Ізюмського району.  

«Після проведення ремонту вдалося підключити електропостачання 203 абонентам Куп'янська та 63 споживачам села Грушівка Куп'янського району», — додають у ХОВА.


За даними Харківської ОВА, у звільнених від російських загарбників громадах Харківської області електропостачання вже відновили на 80%. Газопостачання — приблизно на 75%.