Web Analytics

Кількість повідомлень про порушення в Харківській області збільшилася до 83

Найчастіші приводи для звернень — фотографування бюлетенів і порушення у списках виборців. Поки ніхто не затриманий, кримінальних проваджень немає.

За даними на 15.00 на Харківщині зареєстрували 83 повідомлення про порушення під час виборів Президента України, повідомили у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Найбільше повідомлень стосувалися порушень у списках виборців і фотографування бюлетенів (по 17), незаконної агітації (10). До поліції також тричі зверталися з приводу псування бюлетенів і чотири рази — через прописку сторонніх осіб.

Відомості за всіма заявами внесли до журналів обліку територіальних підрозділів поліції. Поки ніхто не затриманий, кримінальних проваджень немає.

«Нагадуємо, що бюлетені заборонено фотографувати, виносити їх або демонструвати іншим особам. Такі дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність, передбачену статтею 159 Кримінального кодексу України. Вона передбачає обмеження волі до трьох років», — зазначили у відділі комунікації ГУНП.

У Міністерстві внутрішніх справ тим часом оприлюднили статистику щодо всіх регіонів України на 14.00: загалом 522 заяви та повідомлення.

Інфографіка: Facebook/mvs.gov.ua

«Найбільше повідомлень зареєстровано у місті Києві, Донецькій, Харківській і Дніпропетровській областях», — говорять у МВС.

Поліція відкрила вісім кримінальних проваджень (в Одеській, Дніпропетровській, Херсонській, Чернігівській і Миколаївській областях). Найбільше — за порушення таємниці голосування (три) і фальсифікацію виборчих документів (2). Також відкрито справи за статтями «Хуліганство», «Умисне легке тілесне ушкодження» і «Перешкоджання здійсненню виборчого права».

Голосування на виборах Президента України розпочалося сьогодні о 8.00 і триватиме до 20.00.

У Харківській області відкрилися всі виборчі дільниці. За даними Центральної виборчої комісії, станом на 11.00 у регіоні проголосували 17,09% виборців.

Читайте MediaPort у Telegram