Web Analytics

Дії ЗСУ на Харківщині перегорнули сторінки історії — Зеленський

Під час вересневого контрнаступу Збройних сил України на Харківщині російська армія переважала у зброї, але втекла, лишаючи позиції, солдатів та зброю.

Про це у посланні до Верховної Ради України сказав президент України Володимир Зеленський

«Українські воїни вигнали окупантів з-під Києва. І це був перший переламний момент у повномасштабній війні. Це показало силу нашого опору. Українські воїни звільнили Зміїний, і відтоді кожен окупант знає, яку єдину відповідь він почує від українців на будь-які свої зазіхання. Це показало, що Україну ніщо не зупинить. У Чорному морі дещо поменшало флагманів, а один сумнозвісний міст все частіше працює на виїзд, а не на в'їзд. Якщо працює. І це показало, яким буде майбутнє. Воно буде українським», — сказав глава держави. 

«Активні дії наших Сил оборони і безпеки на Харківщині перегорнули багато сторінок старої історії. Може, російська армія і не знала, що здатна аж так стрімко тікати. Тікати, лишаючи всі свої позиції, зброю, своїх солдатів і колаборантів. Окупанти тікали, хоча мали перевагу на цьому напрямку у кількості озброєння, техніки, солдатів, але у наших воїнів була і є інша велика перевага — більш значуща. Перевага у рішучості, перевага сили своєї землі під ногами», — заявив президент. 

Посилити дії ЗСУ дозволяє закордонна зброя, додав глава держави. Зеленський висловив вдячність та аплодував міжнародним партнерам з трибуни парламенту. Народні депутати підтримали ці слова аплодисментами стоячи. І ще неодноразово переривали виступ президента аплодисментами. 

«Більше 1800 міст і сіл України нам вже вдалося звільнити від окупанта. Я дякую усім державам, які допомагають нам долати російську тиранію саме на полі бою. І нагадаю, ще рік тому здавалося неможливим, що у нашої держави будуть системи ППО Patriot, але тепер маємо і таку домовленість. Дякую нашим стратегічним партнерам», — сказав Зеленський. 

Глава держави також передав командиру батареї Himars Павлу Чернявському «Command Coin» — спеціальний символ від президента США Джо Байдена. 

Володимир Зеленський закликав парламентарів зберігати єдність. Він пообіцяв, що влада робитиме все, щоб повернути додому усіх полонених. За цей час вдалося визволити 1456 людей. 

Читайте також: Скільки населених пунктів Харківщини залишаються окупованими — графіка ОВА