Web Analytics

Депутатку з Куп’янщини підозрюють у колабораціонізмі — прокуратура

Правоохоронці затримали депутатку Куп’янської міської ради Харківської області. Її підозрюють у впровадженні російської системи освіти у громаді під час окупації.

Підозрювана — 55-річна жінка, яку у 2020 році обрали депутаткою Куп’янської міськради, розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, вона добровільно погодилась впроваджувати російську систему освіти. 

«4 липня її було призначено на посаду виконуючої обов’язки директора «Куп’янського регіонального центрц професійної освіти», що був створений представниками окупаційної «адміністрації».  У закладі мала запроваджуватись російська мова як офіційна, а набір учнів на новий навчальний рік — проводитись за стандартами освіти РФ», — кажуть у прокуратурі.

Фото: ГУНП у Харківській області

Як додають у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області, жінка також отримала в окупаційній «адміністрації» навчальні підручники російською мовою за програмою РФ та забезпечила їх видачу школярам.

«Крім того, директорка з метою впровадження стандартів освіти держави-агресора закликала вчителів до співпраці з окупантами», — зазначають у поліції.

Жінці оголосили підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Їй загрожує до трьох років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років.


Депутату з Куп’янського району оголосили підозру в пособництві окупантам. За даними правоохоронців, будучи власником кількох сільгосппідприємств, він запропонував окупантам допомогу у незаконному вивезенні українського зерна.