Депутати міськради погодили винесення «питання Жукова» на сесію

На спільному засіданні постійних комісій Харківської міської ради більшість депутатів виступила за винесення на сесію питання про повернення проспекту Григоренка попередньої назви — Маршала Жукова. Ім'я Григоренка пропонується увічнити у назві вулиці між Римарською та Клочківською.

Про це «МедіаПорту» розповів позафракційний депутат Ігор Черняк, який виступав проти і на спільному засіданні постійних комісій висловлював зауваження до цієї ініціативи.

«Я ставив питання, але відповіді були такі: інші петиції не виносилися на сесію, тому що не виносилися; обговорення не проводили, тому що воно за законом не обов'язкове і «всі харків'яни «за». Як вони сказали, у міськраді отримали 40 тисяч підписів за повернення назви. На їхню думку, закон це не порушує, тому що Жуков боровся проти нацизму. А висновки Інституту національної пам'яті, кажуть, носять рекомендований характер», — розповів Черняк. 

У проекті рішення йдеться не про «перейменування», звертає увагу Черняк, а про «повернення» попередньої назви проспекту Григоренка:

«Повернути лінійному об’єкту вулично-дорожної мережі міста (об’єкту топоніміки), який пролягає від Московського проспекту до проспекта Героїв Сталінграда […], попередню історичну назву, яка діяла з 14.02.1990 по 17.05.2016, — пр. Маршала Жукова, так як життя і діяльність Жукова Г. К. пов'язані зі спротивом та вигнанням нацистських окупантів з України, а також визволенням міста Харкова у часи Другої світової війни 1939-1945 рр».

«Найменувати лінійний об’єкт вулично-дорожної мережі міста (об’єкт топоніміки міста Харкова), який пролягає від вулиці Римарської до вулиці Клочківської […] — вулиця Петра Григоренка».

На те, що постать Жукова пов'язана із вигнанням нацистських окупантів з України та визволенням Харкова, посилалися члени міської топонімічної комісії, коли погоджували винесення питання на сесію.

В Українському інституті національної пам'яті заявили, що повернення назви суперечитиме закону. 

Сесія міськради має розпочатися 19 червня о 10.00. Низка організацій пікетуватиме міськраду. 

Питання про повернення проспекту Григоренка імені Жукова — серед останніх у порядку денному.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.