Web Analytics

Депутат облради заявив про масштабне забруднення довкілля на Харківщині

Відходи від буріння у Красноградському районі скидають у Новій Водолазі.

Про це на сесії Харківської облради заявив депутат з фракції «Відродження» Максим Колінько. Він продемонстрував відеозапис, на якому вантажівки везуть рідину з території бурової свердловини в поля.

Стоп-кадри з трансляції сесії

Ці кадри Колінько назвав «відеоматеріалом, який красномовно демонструє, як деякі суб'єкти господарювання здійснюють свою діяльність на підставі погоджень Харківської обласної ради».

«Завдяки принциповій позиції громадських активістів, ви зможете побачити, яким чином на території Красноградського району ведуться бурові роботи, а головне, куди перевозяться і розвантажуються токсичні відходи буріння. Прошу вважати моє звернення депутатським запитом», — сказав Колінько.

За його словами, звалище знаходиться на відстані 4,5 км від центру Нової Водолаги. Більше інформації, в тому числі про те, хто здійснює роботи, депутат не надав.

На заяву Колінько відреагував заступник голови облради Володимир Скоробагач

«У людей башту відриває. Що ви робите? Ми гробимо екологію! А екологія — це здоров'я.... Коли це закінчиться? Просто неадекватні дії. Таких людей треба стріляти. Ви розумієте? Діти прийшли погралися, токсичні речовини мають вивозитися на полігон промислових відходів 4-го класу, — висловився Скоробагач. —  Реакція буде врешті-решт правоохоронних органів?»

«В межах своїх повноважень ОДА надасть доручення відповідним контролюючим структурам і державним інституціям. Я думаю, що дійсно потрібно з цією ситуацією розібратися всебічно для того, щоб вжити відповідні заходи», — прокоментувала голова Харківської облдержаміністрації Юлія Світлична.

UPD Як повідомили в облраді з посиланням на Максима Колінька, «філія підприємства «Укргазвидобування» «Шебелинкагазвидобування» провела тендер на закупівлю послуг з утилізації відходів буріння, в якому перемогло товариство з обмеженою відповідальністю «НВП Новінтех». У своїй тендерній пропозиції «Новінтех» надав копію договору з Роганським полігоном ТПВ, в якому вказав, що полігон бере на себе зобов'язання із захоронення промислових відходів 4-го класу небезпеки. Хоча Роганський полігон не призначений для захоронення промислових відходів».

За словами Скоробагача, на відео показано, як до Роганському полігону відходи не довозять, а зливають біля Нової Водолаги.