Web Analytics

День соборності в Харкові: виставка гербів і «ланцюг єднання»

22 січня у Харкові святкуватимуть 100-річчя проголошення Акту злуки Західноукраїнської народної республіки та Української народної республіки. У програмі — покладання квітів, виставка, віртуальна екскурсія і мітинг.

О 10.00 відбудеться церемонія покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку, повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації.

О 14.00 у кинотеатрі «Боммер» (вулиця Полтавський шлях, 6) відкроється виставка «Державний герб України». Як розповіли «МедіаПорту» в кінотеатрі, експозицію — архівні матеріали, банери з варіантами гербів різних епох — підготували в київському Інституті національної пам’яті. Про експонати докладніше розповість спеціаліст Харквського історичного музею.

Після відкриття виставки у «Боммері» покажуть фільм «Михайло Грушевський» режисера Олени Єршової. Ця кінокартина — частина циклу «Невідома Україна».

О 15.00 у Харківському  обласному туристсько-інформаційному пункті (майдан Свободи, 5, Держпром, 4-й під’їзд, 1-й поверх) відбудеться віртуальна екскурсія «Слідами соборності на Харківщині». Історик Наталя Аксьонова розповість, що таке соборність, коли й завдяки кому виникла її ідея, хто з видатних харків’ян стояв біля витоків соборності та як зустрічали у місті Акт злуки.

Тих, хто бажає взяти участь, просять зареєструватися за телефонами: (057) 705 35 50 або (067) 923 08 93.

О 18.30 біля пам’ятника Тарасу Шевченку розпочнеться мітинг на честь річниці. Після його завершення учасники створять символічний «ланцюг єднання».

Фото: kharkivoda.gov.ua

«День Соборності — день нагадування про головну складову нашої незнищенності, нашу єдність. Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання — на заході чи на сході, на півдні чи на півночі або у центрі України — є силою українців. Лише коли ми об’єднані — ми можемо протистояти будь-якому ворогові», — зазначають організатори акції.

Читайте MediaPort у Telegram