Web Analytics

День незалежності України: Зеленський розповів, чого чекати від РФ

Цього тижня Україна святкує День державного прапора та День незалежності, 23 серпня відбудеться міжнародний саміт Кримської платформи. Президент Володимир Зеленський припускає, що у ці дні Росія може вдатися до особливо жорстоких дій, та закликає українців «не поступатися ворожому тиску і не проявляти слабкості».

Про очікування від тижня, коли Україна відзначатиме День незалежності, Володимир Зеленський розповів у відеозверненні 20 серпня.

«Попереду — день нашого прапора, день нашої незалежності. Попереду — вшанування ветеранів війни за свободу України. Попереду — Кримська платформа — цього року справді особлива. Цього року буквально в повітрі Криму відчувається, що окупація там тимчасова, а Україна повертається», — зазначив він.

Зеленський пообіцяв «обов’язково відзначити наших легенд» і зробити це традицією.

Водночас він наголосив, що цього тижня Росія може постаратися «зробити щось особливо гидке, щось особливо жорстоке».

«Одне з ключових завдань ворога — принизити нас, українців, знецінити наші можливості, наших героїв, поширити зневіру, страх, поширити конфлікти… Тому важливо ніколи, жодної хвилини не поступатися цьому ворожому тиску, не накручувати себе, не проявляти слабкості», — каже президент.

День незалежності у Києві, 2021 рік. Фото: president.gov.ua

У зверненні наступного дня Зеленський також нагадав, що останнім часом ЗМІ поширювали повідомлення про підготовку окупантами незаконного «трибуналу» над полоненими українськими військовими — захисниками Маріуполя. Вказувалося, що він нібито запланований саме на День незалежності України, 24 серпня.

«Хоч би що там думали собі окупанти, хоч би що планували, реакція нашої держави буде абсолютно зрозумілою. Якщо це мерзенне судилище відбудеться, якщо наших людей у порушення всіх домовленостей, усіх міжнародних правил заведуть у ці декорації, буде знущання... Це буде тією лінією, за якою будь-які переговори неможливі. Росія сама себе відріже від переговорів. Не буде більше розмов. Наша держава все сказала», — наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, усіх партнерів України попередили про те, що на цей тиждень може готувати РФ.

«Всі все розуміють. Розуміють, що роблять окупанти й чим це загрожує. І розуміють, що Україна не буде цього терпіти. Не буде терпіти знущання з людей, про яких можна сказати тільки одне: вони герої своєї Батьківщини, вони захищали свободу свого народу від загарбників на своїй землі», — сказав президент.

«Навіть у час війни мають бути правила. Сили світу точно вистачить, щоб поставити під владу цих правил будь-яку державу, будь-якого терориста», — резюмував він.

У Міністерстві закордонних справ повідомили, що 23 серпня в онлайн-форматі пройде саміт Кримської платформи. За інформацією МЗС, цьогоріч географія саміту розшириться, зокрема за рахунок країн Африки та іншого боку Атлантики. Вже є підтвердження від нових країн і міжнародних організацій.

Минулоріч, на першому саміті, було 46 делегацій. З них 15 представляли глави держав, урядів і парламентів, ще три — керівники міжнародних інституцій. Цього разу участь підтвердили вже близько 60 країн і міжнародних організацій. Серед них близько 40 — на рівні президентів і прем’єр-міністрів.

«Для того, щоб зробити Кримську платформу справді глобальною, ми активно переконували держави усіх континентів, що цей формат не лише про Крим, а загалом про справедливість, міжнародне право, повагу до кордонів і дотримання принципу територіальної цілісності. Абсолютна більшість держав світу відчувають, що дотримання цих принципів складає основу безпеки їхніх власних країн і їхніх людей», — заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

На його переконання, в успіху Кримської платформи, мета якої — деокупація Криму та відновлення міжнародного права, «зацікавлений весь світ».

Дмитро Кулеба. Фото зі сторінки у Facebook

Міністерство закордонних справ також закликає українців, які нині за кордоном, приєднатися до акції The Free World Gathering.

«24 серпня запрошуємо виходити на центральні вулиці міст у будь-якій країні світу, щоб утворити живі ланцюги, — кажуть у МЗС. — Цього року через війну багато українців не зможуть зібратися разом на День незалежності. Але українці можуть згуртуватися за кордоном, а заразом згуртувати й світ!»

Охочим взяти участь у події треба:

  • Зайти на сайт freeworldgathering.com та позначити місце, де вони стоятимуть у цей день, або приєднатися до тих, хто вже це зробив.
  • Поширити допис МЗС щодо акції у Facebook з хештегом #TheFreeWorldGathering, розказати про свою участь і закликати друзів з інших країн приєднатися.
  • 24 серпня о 19:00 прийти на обране місце й взятися за руки з тими, хто поруч.
  • Зняти відео та розповісти, чому беруть участь у в акції та як розуміють свободу.


На «параді» знищеної російської техніки у Києві до Дня незалежності України покажуть кілька одиниць розбитої техніки окупантів з Харківської області.

На Харківщині на свята запроваджують комендантську годину на півтори доби: з 19:00 23 серпня до 7:00 25 серпня. В обладміністрації пояснили, що очікують посилення провокацій.