Web Analytics

ДБР розслідує зникнення техніки з ситуаційної кімнати АП

Кримінальне провадження відкрите за ознаками «втрати документів, що містять державну таємницю, що спричинило тяжкі наслідки». 

Про початок досудового розслідування щодо можливої втрати службовими особами Адміністрації Президента України матеріальних носіїв секретної інформації, які містять державну таємницю, повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань

«Так, 28 травня 2019 року в засобах масової інформації оприлюднено відеозвернення Голови Ради національної безпеки і оборони України Олександра Данилюка щодо відсутності в ситуаційній кімнаті Адміністрації Президента України серверів, які містять секретну інформацію. Кримінальне провадження зареєстровано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 329 Кримінального кодексу України (втрата документів, що містять державну таємницю, що спричинило тяжкі наслідки). Слідчі ДБР проводять першочергові слідчі дії, спрямовані на всебічне, повне та неупереджене дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення», — йдеться у повідомленні. 

Ввечері 28 травня новопризначений секретар РНБО Олександр Данилюк повідомив, що після зміни влади в ситуаційній кімнаті Адміністрації Президента не лишилося техніки. Речник Петра Порошенка Святослав Цеголко заявив, що техніку орендували за кошти Порошенка, а жодної конфіденційної інформації на серверах не зберігалося, доступ до неї забезпечувався онлайн. Колишній секретар РНБО Олександр Турчинов наголосив, що знятий в окремих приміщеннях Адміністрації Президента України відеоматеріал не має відношення до Апарату РНБО, а головний ситуаційний центр РНБО знаходиться на вулиці Болбочана та перебуває під охороною. 

«Архітектура ситуаційної кімнати не передбачала жодних серверів, крім відеосервера для керування відеостіною, та іншими екранами. Головна роль відеосервера — це виведення різних джерел відео на об‘єднаний простір відеоекранів. Головна мета такого підходу наступна: об‘єднати інформаційні джерела із різними рівнями захисту в єдиному просторі сприйняття інформації. Жодна державна організація не дасть вам копію інформаційних ресурсів, але може за певних умов та присутності оператора видавати відеокартинку із робочого місця, яке знаходиться в самій інституціі. Це щось на зразок віддаленого доступу на комп або сервер», — прокоментував у свою чергу екс-заступник глави АП Дмитро Шимків.

«Питання щодо оренди обладнання та структуризації фінансування проекту не коментую — це приватне питання Петра Порошенко, адже він власним коштом забезпечував існування інструменту (ситрум — це інструмент) роботи президента. Особисті речі та власне обладнання, які я, наприклад, приніс із собою з приходом в АП, я, до речі, забрав із собою, коли звільнився, бо це моя власність, яку я також в якості інструментів використовував у своій повсякденній роботі», — написав Шимків.