Web Analytics

ДБР розслідує, чи не порушив кордон Порошенко під час поїздки на Мальдіви

Державне бюро розслідувань перевіряє інформацію про можливу організацію незаконного переправлення колишнього президента України через державний кордон України.

Про це сьогодні повідомляє прес-служба ДБР.

«Слідчі ДБР перевірять інформацію щодо організації експрезидентом незаконного переправлення через державний кордон України з використанням завідомо підроблених документів. Крім того, буде з’ясовано можливе внесення службовими особами державних митних і прикордонних органів до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей з метою забезпечення перетину кордону», — йдеться у повідомленні ДБР.

Досудове розслідування відкрито за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених: ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення); ч. 1 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України); ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа).

Фото: facebook.com/petroporoshenko

У січні 2018 року програма «Схеми» (спільний проєкт «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший») розповідала про відпочинок Петра Порошенка на Мальдівах. У розслідуванні йшлося, що президент України вилетів на відпочинок чартерним рейсом, але у списку пасажирів не було ані Порошенка, ані членів його родини, ані будь-яких інших відомих імен.

«Із достовірних джерел «Схемам» стало відомо, що президент Порошенко відпочивав на Мальдівських островах з 2 по 8 січня в п’ятизірковому курортному готелі Cheval Blanc, що складається лише з приватних вілл посеред Індійського океану», — йшлося у матеріалі журналістів.

На курорті, за інформацією «Схем», президент фігурував під ім’ям Mr. Petro Incognito.

На прес-конференції у лютому 2018 року Порошенко прокоментував це питання.

«Кордон я перетинав за своїм прізвищем, за своїм паспортом, з відповідною реєстрацією у прикордонників. Звичайно, я тоді не знав, але доручив Службі безпеки перевірити це, і отримав підтвердження. Сплачував я і літак, і готель, зі свого банківського рахунку в українському банку, і в поданій декларації… ви зможете в цьому переконатися. На це не було витрачено жодної копійки, а кошти були всі задекларовані, і з них були сплачені всі податки», — сказав Порошенко.

У липні 2019 року Порошенка допитували як свідка у провадженні щодо можливого ухилення від податків та подальшої легалізації доходів під час продажу «Заводу «Кузня на Рибальському», яке розслідує Державне бюро розслідувань. Тоді експрезидент висловив стурбованість витоком інформації з ДБР.