Web Analytics

ДБР підозрює двох поліцейських з Куп’янська в допомозі окупантам

Двом поліцейським з Куп’янська, які віддали зброю російським військовим, повідомили про підозру у колабораціонізмі. Їм загрожує до п’яти років за ґратами з конфіскацією майна.

Підозрювані — двоє працівників Куп’янського райвідділу поліції, розповіли у Державному бюро розслідувань. Один — заступник начальника відділу одного з підрозділів, другий — оперуповноважений.

«Під час тимчасової окупації міста правоохоронці, замість захисту країни від агресора, ініціативно передали воєнним формуванням Російської Федерації табельну зброю та боєприпаси до неї», — кажуть у бюро.

Обом правоохоронцям оголосили підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Їм загрожує до п’яти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років і з конфіскацією майна.


Російські військові захопили Куп’янськ наприкінці лютого. Пізніше вони залізницею перекидували до міста озброєння, готуючись до наступу на Донбас.

Міського голову Геннація Мацегору підозрюють у державній зраді, за словами генеральної прокурорки Ірини Венедіктової — «за здачу міста ворогові». «27 лютого Куп’янський міський голова запропонував командуванню збройних сил РФ надати підтримку та матеріальне забезпечення окупантам свого міста. Мер забезпечив загарбників транспортом, житлом, пальним та їжею. Через його дії територія українського Куп’янська вийшла з адміністративного підпорядкування органів державної влади України», — розповідала Венедіктова.

Фото на головній: Держбюро розслідувань