Web Analytics

ЦВК скасувала реєстрацію 26 кандидатів у депутати

Центрвиборчком зняв з виборів низку мажоритарників і кандидатів, які балотувалися за партійними списками кількох партій: «Слуги народу», «Радикальної партії Олега Ляшка» і «Батьківщини».

Центрвиборчком зняв з виборів низку мажоритарників і кандидатів, які балотувалися за партійними списками «Слуги народу», «Радикальної партії Олега Ляшка» і «Батьківщини» - загалом 26 кандидатів.

Питання щодо скасування реєстрації обговорювали 10 липня, повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії.

«Розглянувши заяви кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах, висунутих політичними партіями та у порядку самовисування, про відмову балотуватися кандидатами в народні депутати України, а також заяву політичної партії про скасування рішення щодо реєстрації кандидата в народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, комісія скасувала реєстрацію 26 кандидатів у народні депутати України», — йдеться у повідомленні ЦВК.

За зверненням «Радикальної партії Олега Ляшка» комісія скасувала реєстрацію Віктора Вовка (№10 у виборчому списку партії), Олега Купрієнка (№14) та Олексія Кириченка (№23).

ЦВК також скасувала реєстрацію Олександра Галаченка, який балотувався у списку ВО «Батьківщина» за №135. Він подав заяву з відмовою брати участь у виборах.

Також скасовано реєстрацію кількох кандидатів зі списку партії «Слуга народу». Як пояснили у ЦВК, двоє з них, Артем Расенко (№184) й Антоніна Федосова (№175), не дотрималися вимог законодавства стосовно проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день виборів.

Партія також подала до ЦВК заяву про скасування реєстрації Олени Коробкової (№31), Романа Боярчука (№71), Ольги Кавун (№78), Михайла Соколова (№99), Юрія Баланюка (№164), Анастасії Рагімової (№170) та Віталія Вітікача (№177).

«Розглянувши зазначені документи, Комісія скасувала реєстрацію вказаних кандидатів у народні депутати України, виключивши їх із виборчого списку політичної партії «Слуга народу», — підсумували у ЦВК.

Ситуацію з Михайлом Соколовим прокоментував голова партії Дмитро Разумков, повідомляє UA: Харків. У сюжеті телеканалу йдеться, що Центрвиборчком надавав «Слузі народу» інформацію, згідно з якою чотири кандидати політсили мають подвійне громадянство.

«Наскільки я пам’ятаю, один з чотирьох вже покинув нашу партію. Мова йде про Михайла Соколова, який був 99-м номером у списку партії. Він мав російське громадянство. Це ті, хто йшов за списками. Щодо мажоритарників партія рішень не приймала», — зазначив Разумков.

За його словами, Соколов «забув розповісти» про своє російське громадянство, а у партії «не завжди є доступ до цієї інформації».

«Тобто людина приходить і показує документи, які підтверджують громадянство України. Але він забув нагадати, що він ще паралельно залишається громадянином Російської Федерації. Раптово чи випадково це сталося — це питання, напевно, не до мене», — сказав голова партії.

Фото: kh.suspilne.media

Наявність подвійного громадянства підтверджував кандидат від «Слуги Народу» Олександр Куницький, який балотується в окрузі №169 (Київський, частина Московського району Харкова). За його словами, він був громадянином Ізраїлю з 12 років, служив там в армії. У 2005 році повернувся до України і відтоді проживає тут. Кандидат також стверджував, що відмовляється від ізраїльського громадянства.

«З моменту подачі моєї заяви до ЦВК, я написав заяву до Генерального консульства Ізраїлю в Києві про відмову від ізраїльського громадянства, тому, якщо мені пощастить і ви підтримаєте мене як кандидата в народні депутати — в мене буде одне громадянство, щоб більше не було жодних проблем», — розповідав Куницький.

У Генеральному консульстві Ізраїлю в Україні на прохання прокоментувати ситуацію заявили, що така інформація є конфіденційною.

Представник громадського руху «Чесно» в Харкові Руслан Зерницький роз’яснює, що в законі «Про вибори народних депутатів України» прямої заборони бути обраним через наявність другого громадянства немає. Проте за Конституцією в Україні існує єдине громадянство.

«Тут виникає правова колізія, тому що ст. 2 Закону України «Про громадянство», яка мала б вирішувати такі спірні питання, вона стверджує, що громадяни України, які набули громадянства іншої країни, вони у юридичному полі України є виключно громадянами України, тому і не звертається увага на інші громадянства», — говорить Зерницький.

Партії могли відкликати своїх кандидатів-мажоритарників до 8 липня, нагадує представник «Чесно». Зараз це може зробити ЦВК — якщо будуть поважні причини. 

9 липня чотири кандидати подали заяви з відмовою від балотування в одномандатних округах на Харківщині : самовисуванці Владислав Безрук, Олекандр Бойко та Михайло Васищев, а також Ігор Шрам, висунутий «Опозиційною платформою — За життя». Загалом в регіоні від участі в виборах поки відмовилися шість мажоритарників.

Позачергові вибори народних депутатів України призначені на 21 липня.

Читайте також: Хто йде до Верховної Ради на Харківщині: інфографіка

Читайте MediaPort у Telegram