Web Analytics

ЦВК про реєстрацію сотень виборців за однією адресою: не суперечить закону

У Центральній виборчій комісії прокоментували випадки реєстрації сотень виборців в одному житловому приміщенні.

Такі факти представники ЦВК і Держреєстру виборців обговорювали ще під час президентських та парламентських виборів 2014 року, йдеться у повідомленні від 25 березня на сайті Центрвиборчкому.

«ЦВК неодноразово зверталася з запитами щодо правової оцінки цієї ситуації до компетентних органів, зокрема до Державної міграційної служби. Проте, як повідомлялося в листі Державної міграційної служби ще від 23.10.2015 року № 6-6259/3-15 у відповідь на запит Центральної виборчої комісії щодо здійснення перевірки достовірності поданих до ДРВ відомостей про виборців, які зареєстрували своє місце проживання у місті Києві за певними адресами, Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ухваленим 11 грудня 2003 року, не встановлено будь-яких обмежень щодо необхідних санітарних норм житлової площі при здійсненні реєстрації місця проживання та щодо кількості зареєстрованих осіб в одному житловому приміщенні», — сказано у повідомленні.

Фото: facebook.com/UACEC

Факт реєстрації сотень виборців за однією адресою днями став відомим у Харкові. В одній з квартир багатоповерхівки на вулиці Луї Пастера зареєстровані понад 200 людей. За даними UA: Харків, літня пара передала права на житло приватній організації, яка зобов’язалася доглядати за пенсіонерами до кінця їхнього життя, а згодом почала прописувати за цією адресою десятки людей.