Web Analytics

Cобор Паризької Богоматері вберегли від руйнування і обіцяють відновити

Пожежу в соборі Паризької Богоматері гасили близько восьми годин. Головні дзвіниці та зовнішні стіни вдалося врятували від обвалу.

Пожежа в соборі Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі) спалахнула 15 квітня близько 19.00. Як повідомляє Reuters, полум'я швидко поширювалося, охопивши дах і шпиль. Шпиль зрештою впав, потягнувши за собою конструкції даху.

Щоб погасити вогонь, знадобилося близько восьми годин. Пожежним вдалося врятували від обвалу головні дзвіниці та зовнішні стіни.

Під час гасіння пожежі один з рятувальників отримав серйозні поранення. Про інших постраждалих не повідомляється.

За словами ректора собору єпископа Патрика Шове, деякі з реліквій, які зберігалися в соборі, вдалося врятувати, пише Le Parisien. Серед них — фрагмент тернового вінця Ісуса Христа і туніка короля Людовика Святого. Проте великі картини зберегти не вдалося. Керівництво собору також сподівається знайти ще низку реліквій.

Президент Франції Еммануель Макрон, який приїхав на місце події, заявив, що «найгіршого вдалося уникнути». Макрон пообіцяв, що Франція розпочне кампанію з відновлення собору — збір коштів, звернення по допомогу до іноземних і міжнародних організацій.

«Ми разом відновимо його. Це, безсумнівно, буде частиною долі Франції та нашим проектом на найближчі роки», — сказав президент.

Французький бізнесмен Франсуа-Анрі Піно заявив, що його родина готова надати 100 млн євро на відновлення собору, передає Le Figaro.

«Ця трагедія вражає всіх французів і тих, хто прив'язаний до духовних цінностей. Зіткнувшись з такою трагедією, кожен хоче якомога швидше відродити цю перлину нашої спадщини», — прокоментував Піно рішення своєї сім’ї.

Фото: Twitter/AmichaiStein1, Twitter/SkyTG24

Причина пожежі наразі невідома, повідомляє «Бі-бі-сі». Триває розслідування. За однією з версій, пожежа могла спалахнути внаслідок реставраційних робіт, які розпочалися минулого тижня.

Як розповідав тоді голова благодійного товариства собору Мішель Піко, без реставрації собор міг впасти протягом 10 років.

Собору Паризької Богоматері понад 800 років, він вважається однією з основних пам’яток католицької готичної архітектури. Останній раз будівля отримувала серйозні пошкодження під час Французької революції в кінці XVIII століття.

Читайте MediaPort у Telegram