Чому українці не голосували на місцевих виборах, — результати соцопитування

Соціологічна група «Рейтинг» підрахувала, українці якого віку переважно голосували на місцевих виборах 25 жовтня або з яких причин вирішили їх пропустити.

За підсумками опитування «Рейтингу», найактивнішими були виборці поважного віку: 56% з тих, хто прийшли на дільниці — старше 50 років (загалом серед усіх виборців їх 45%).

Молодь виявилася найменш активною — людей 18-29 років було лише лише 11% (загалом серед виборців їх 18%). Виборців 30-39 років на дільницях нарахували 18%, 40-49 років — 16%.

Інфографіка: ratinggroup.ua

«Найбільший перекіс у бік старшого електорату відбувся здебільшого у містах, частіше серед чоловіків. У регіональному розрізі — частіше на сході та півдні країни, де частка виборців старше 50 років становила 60%», — зазначили у «Рейтингу».

Соціологи також з'ясовували, з яких причин українці не ходили голосувати. Серед опитаних 20% сказали, що пропустили вибори за станом здоров'я, 19% — через те, що не мешкають за місцем реєстрації, 15 % зазначили, що були зайняті іншими справами, зокрема працювали.

Ще 14% зізналися, що не знають, за кого голосувати. Для 12% вибори не цікаві, 10% пропустили їх через епідемію COVID-19.

Ще 4% сказали, що їх немає у списках, стільки ж — що в їхньому населеному пункті немає вибрів, а 1% не пішли голосувати через черги.  

«Серед жінок найпоширенішою причиною не йти голосувати були стан здоров’я і загроза коронавірусу. У чоловіків — зайнятість в день голосування, відсутність інтересу до виборів і їх результатів», — уточнюють соціологи.

Для старших респондентів основною причиною став стан здоров’я, а для молоді — зайнятість і проживання не за місцем реєстрації (особливо — у Києві). Для людей середнього віку — ще й загроза коронавірусу.

В опитуванні взяли участь 8 747 людей віком від 18 років з усіх регіонів України (крім окупованих). Кількість респондентів, які не голосували, — 1 200. Похибка — не більше 1,4%.

За інформацією Центральної виборчої комісії, загалом в Україні 10 556 621 виборець отримав бюлетені та проголосував. Явка склала 36,88%.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.