Web Analytics

Через відсутність щеплень дітей можуть не пустити до школи — Супрун

У Міністерстві охорони здоров’я порадили до початку навчального року перевірити у дітей наявність всіх щеплень.

Йдеться про вакцинацію від 10 інфекційних хвороб, зазначається у повідомленні на сторінці в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун у Facebook. Серед них — гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт і ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція — ред.).

«Адже державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення за Календарем профілактичних щеплень», — нагадує Супрун.

Вакцини, передбачені Календарем щеплень, можна отримати безоплатно у сімейного лікаря, педіатра або терапевта.

«Зрештою не можна протиставляти індивідуальне право відмовитися від щеплення суспільному інтересу та безпеці інших дітей», — додає керівниця МОЗ.

Календар щеплень розміщений на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Інфографіка: moz.gov.ua

У травні МОЗ дозволило дорослим будь-якого віку безоплатно робити щеплення від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Вакцинувати обіцяли всіх дорослих, які контактували з хворими, не хворіли на кір і не мають підтверджених даних про щеплення, а також не мають імунітету проти кору за результатами аналізів.

Наприкінці липня у МОЗ повідомили про початок кампанії з вакцинації проти дифтерії та правця. Зробити щеплення рекомендували до вересня, оскільки з початком навчального року випадки інфекційних захворювань частішають і ризик спалаху підвищується.

У Харківській обладміністрації запевнили, що безкоштовних вакцин від цих двох хвороб в регіоні вистачить на 2019 рік і на на початок 2020-го — наразі є понад 400 тисяч доз. Щеплення безкоштовні як для дітей, так і для дорослих.

Читайте MediaPort у Telegram