Web Analytics

Чайна банка із синьою і жовтою стрічками: «маленька війна» Олега Сенцова

Український режисер Олег Сенцов, нещодавно звільнений з російського полону, висловив сподівання щодо скорішого повернення решти утримуваних осіб.

Український режисер Олег Сенцев виступив сьогодні під час форуму YES — 16-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Фото: yes-ukraine.org

«МедіаПорт» наводить текст виступу.

«П’ять років у в’язниці. Кожна дрібниця, кожна річ має велике значення. Там нічого не викидають, все пристосовують, і важлива штука — це чай. У пакетику, в коробочці, а можна в банці. Я зберігав у банці. Це була непроста банка. В мене було два зошити, жовтий і синій. Я їх не замовляв, мені їх просто передали, так сталося. Це було ще на самому початку, в перший місяць. Я взяв, вирізав з цих зошитів дві смужки, синю і жовту, і наклеїв на цю банку. І написав два слова: слово «Слава» і слово «Україні». І поставив на найвидніше місце.

Всі п’ять років, поки я подорожував в’язницями Російської Федерації, вона була зі мною. Я ставив її на найвидніше місце. Вона дуже дратувала тюремників. Її постійно в мене забирали, відривали прапор, намагалися топтати... Було багато метушні за цю банку. Це була моя маленька боротьба.

Це, звичайно, не Іловайськ і не Дебальцеве. Я не був на Донбасі, не був на війні. Мене арештували за два дні до того, як я мав туди поїхати. Так сталося, в кожного своя доля, ми її не обираємо.

Я вів свою маленьку боротьбу, нікому не відому, нікому не помітну, сам на сам із цією системою — за себе, за свою гідність, за свою країну ї за дві смужки: жовту і синю.

Ось ця банка (показує).

Ще у тюрмах у російських ув’язнених є так звані нагрудні знаки. Їх носять ось так (показує). Це мій. Червона смуга значить «схильний до втечі», «спецув’язнений», «спецконтроль». Я на згадку забрав його з собою.

У деяких арміях світу є така традиція, навіть не традиція, а правило: після загибелі бійця його командир відриває жетон, щоб звітувати щодо загиблих. Це сумне правило, сумна традиція. Я б хотів започаткувати іншу. Мені б дуже хотілося, щоб ця банка найскоріше наповнилася бирками тих, хто все ще перебуває в полоні: в Росії, на Донбасі, в Криму.

Пане президенте, зробить так, щоб банка скоріше наповнилася!»

Завершивши виступ, Олег Сенцов передав банку президенту України Володимиру Зеленському.

Режисера Олега Сенцова 7 вересня звільнили в рамках обміну утримуваними особами з Росією.

Читайте також: «Жодного листа не викинув»: Сенцов про переписку в ув’язненні

Читайте MediaPort у Telegram