Центрів вакцинації побільшає, вони працюватимуть довше, — Харківська ОДА

У Харківській обладміністрації анонсують відкриття нових центрів вакцинації проти COVID-19 та обіцяють збільшити час їхньої роботи, аби щепити якомога більше охочих.

У Харкові планують відкрити ще три центри масової вакцинації, повідомив на брифінгу 29 липня заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

«В області вже є 20 центрів масової вакцинації, які вже працюють у кожному районі області та сьогодні розгортаються в кожному районі Харкова. Три додаткові центри буде розгорнуто з понеділка», — зазначив він.

Наразі в Харкові є сім центрів, у районах області — 13.

Час їхньої роботи у ХОДА обіцяють збільшити, аби щеплення могли отримати всі охочі.

«Сьогодні на території Харківської області є вакцини всіх виробників, зареєстрованих в Україні: CoronaVac, Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca, Moderna. Є понад 150 пунктів щеплення, працюють 56 мобільних бригад», — додав Черняк.

За його словами, для інформування щодо вакцинації залучили волонтерів, триває робота із сімейними лікарями, аби вони переконували пацієнтів щепитися. 

Михайло Черняк також розповів, що новий штам коронавірусу «Дельта» на Харківщині офіційно ще не реєстрували, однак у ХОДА припускають, що він вже шириться регіоном.

Він також зазначив, що захворюваність на COVID останнім часом зростає.

«Є певна динаміка у бік зростання на захворюваність. Тому, безумовно, ми сьогодні готуємося», — цитує посадовця «Суспільне».

Карантин на кордоні — зокрема з Росією, де наразі поширюється штам «Дельта» — посилили за рішенням уряду.

«Зараз, враховуючи те, що переглянуто проходження кордону, наші жителі мають пройти ПЛР-тест або піти на 72-годинну ізоляцію. Тому необхідно продумати зручні маршрути цих громадян та проходження їх тестування», — зазначав Черняк під час наради в ОДА.

Також, наголосив він, потрібно посилити контроль за масковим режимом у транспорті та нагадувати про необхідність дотримання дистанції.

Михайло Черняк. Фото: kharkivoda.gov.ua

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що надають дозвіл на щеплення дітей від 12 років в деяких випадках. Серед них:

  • високі ризики ускладнень COVID через супутні хвороби;
  • виїзд за кордон для навчання, участі у спортивних змаганнях або об’єднання сім’ї;
  • отримання першої дози Comirnaty в іншій країні.

Для щеплення батьки дітей 12-15 років або самі діти 16-17 років звертаються до педіатра або сімейного лікаря.

Наразі йдеться лише про вакцину Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

За статистикою МОЗ, минулої доби, 29 липня, в Україні щепили першою дозою 87 014 людей, другою — 63 239, звітують у МОЗ.

Загалом одну дозу отримали 3 437 629, повністю імунізовані — 1 938 495.

За інформацією Харківського центру контролю та профілактики хвороб, за добу в регіоні щепили першою дозою 6626 людей, другою — 2676. Загалом — 206 579 першою, 113 411 — обома.


Кабінет міністрів розраховує, що вакцин проти коронавірусу в Україні буде достатньо, щоб цьогоріч щепити більшість дорослих українців. Очікується, що до кінця року Україна отримає понад 47 млн доз. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.