Web Analytics

Це справа, з якої кури сміються — Порошенко про підготовку підозри

Експрезидент України Петро Порошенко заявив, що був вимушений скасувати кілька зустрічей у Туреччині, щоб повернутися в Україну.

Так він відреагував на підготовку підозри Державним бюро розслідувань.

«Оскільки я знаходився з візитом до Турецької Республіки, вимушений був скасувати декілька зустрічей і негайно повернутися в Україну. Повернутися, щоб продемонструвати: вони нікого не залякають, в них нічого не вийде. Повернутися для того, щоб чітко наголосити, що ця справа не навіть для студента-першокурсника, не навіть до юридичної громадськості. Це справа, з якої абсолютно кури сміються», — сказав Петро Порошенко.

«Бо звинувачувати п’ятого президента України у захопленні державної влади — це смішно. Може, вони мають на увазі часи Януковича, і пан Труба з паном Портновим вирішили позахищати Януковича?» — заявив експрезидент.

На думку Порошенка, Труба у цій справі є виконавцем, а замовник — колишня команда Януковича.

«Важливо знайти замовників і організаторів цієї провокації. Мета її — залякати нашу команду. Мета її — зупинити нашу боротьбу за європейське та євроатлантичне майбутнє України. Хочу наголосити: нічого у вас не вийде!» — сказав Порошенко.

Сьогодні у ДБР повідомили, що направили до ГПУ проєкт підозри Петру Порошенку щодо «можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року».

Кваліфікація за двома статтями — ч. 3 ст. 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем).

Так само ДБР скерувало до ГПУ проєкт подання до Верховної Ради щодо позбавлення Порошенка депутатської недоторканності і притягнення його до кримінальної відповідальності.