Web Analytics

«Це не про Порошенка, Зеленського чи когось іншого»: Клімкін про рішення ПАРЄ

Після рішення Парламентської асамблеї Ради Європи, яке дозволяє повернення до ПАРЄ російській делегації, Україна відкликає посла при Раді Європи для консультацій.

Про це у колонці для «Європейської правди» написав глава МЗС України Павло Клімкін.

«Призупинення участі в ПАРЄ — цілком логічний крок. Але не назавжди, аби не віддавати РЄ на поталу Росії та її друзям. Набагато складніше, власне, з Радою Європи. Це наш юридичний і людський обов’язок — брати участь у її механізмах захисту прав людини. Хоч арсенал цих механізмів далеко не ідеальний, але важливий. У всьому іншому РЄ втратила нашу довіру, і відновити її буде надзвичайно складно», — написав Клімкін.

«Тому відкликаємо нашого посла при Раді Європи для консультацій. Стратегія зрозуміла, тактика теж, але доточимо разом», — додав він.

На думку Клімкіна, проблема не у самому факті повернення російської делегації до ПАРЄ, «реальна проблема у тому, що це поштовх до створення нової нормальності у відносинах з РФ»:

«Реальні, а не символічні, виклики з’являться ж тоді, коли ці країни та політики намагатимуться вирішувати питання Донбасу і енергетичної незалежності, наприклад газового транзиту, за наш рахунок. Ми це ризикуємо відчути вже одразу після парламентських виборів».

Значення фінансового фактора у поверненні РФ до ПАРЄ є суттєвим, але не визначальним, певен Клімкін: «Не все зводиться до банального захисту фінансових інтересів».

Глава МЗС також зазначив, що рішення про повернення російської делегації до ПАРЄ було прийняте до президентських виборів в Україні.

«Воно назрівало і було б ухвалено за будь-якого розвитку політичної ситуації в Україні. Річ не у розподілі відповідальності, яку я, до речі, з себе також не знімаю. Це все не про Порошенка, Зеленського чи когось іншого. Це наша спільна проблема. Добре було б це спільно усвідомити. Я чудово розумію необхідність у світлі виборчої кампанії заповнювати ефіри та соцмережі. Але це справа чесності і готовності дивитися у вічі викликам, як вони є. І якщо у цьому питанні ми не можемо бути чесними з собою, як можна бути чесними з виборцями?» — написав Клімкін.

Міністр висловив жаль від того, що «все це сталося за французького головування в РЄ».

«Бути країною-засновником Нормандського формату і розгортати червону доріжку перед російськими депутатами без виконання РФ жодних з висунутих умов — це, вибачте за мою французьку, повний mauvais ton. Просто тотальний когнітивний дисонанс, який ще відгукнеться всій Європі», — написав Клімкін.

«Компроміси з совістю ніколи нічим добрим не закінчуються», — додав глава МЗС.

Читайте також: Розчарований. Зеленський про рішення ПАРЄ