Web Analytics

Бюджет Харківщини-2021: які видатки підтримали депутати облради

Бюджет Харківщини депутати обласної ради ухвалили на сесії 24 грудня. Його затвердили у захищених статтях, пізніше — вноситимуть зміни.

За ухвалення обласного бюджету проголосували 92 депутати, проти — жодного. Ще дев’ятеро утримались, а четверо не голосували.

Доходи та видатки бюджету у 2021 році складатимуть по 5 млрд 702 млн грн, повідомили у пресслужбі Харківської обласної ради.

Видатки на освіту передбачені в сумі майже 2 млрд грн, на охорону здоров’я — 485 млн грн, на соціальний захист — 548 млн грн, на молодіжну політику — 13,6 млн грн. Галузь культури та мистецтва має отримати 125 млн грн. Видатки на фізичну культуру і спорт — 174 млн грн.

У бюджеті передбачили збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня до 6 000 грн, а з 1 грудня — до 6500 грн.

Фото: oblrada.kharkov.ua

Бюджет ухвалено у захищених статтях, зазначає пресслужба Харківської обладміністрації. Це  дозволить у плановому режимі працювати вже з початку 2021 року: виплачувати зарплати, розраховуватися за енергоносії тощо. Надалі до бюджету вноситимуть зміни, які дозволять фінансувати програми розвитку.

«Через всесвітню пандемію COVID-19 2020 рік виявився надважким. Економічні наслідки відчула на собі кожна українська родина. Але навіть у таких умовах ми змогли підготувати максимально збалансований та соціально спрямований проєкт бюджету на 2021 рік. Це відбулося в досить стислі строки, його своєчасне прийняття дозволить ефективно розпочати наступний рік», — прокоментувала голова Харківської ОДА Айна Тимчук.

Окрім захищених статей, бюджет передбачає створення резервного фонду у 130 млн грн для галузі охорони здоров’я — передусім, для боротьби з COVID-19.

Також закладено фінансування для низки обласних цільових програм. Зокрема, йдеться про кошти для лікування хворих на діабет, кошти на обласні освітні стипендії та компенсацію проїзду студентів і  учнів в електричному транспорті, підтримку громадських організацій ветеранів і людей з інвалідністю. Передбачена підтримка театрів і концертних установ, ансамблів, філармонії, виплату іменних стипендій і гранд-премій.

Голова обласної ради Артер Товмасян зазначив, що бюджет має соціальне спрямування.  

«Зміни, які підтримали депутати у сесійній залі, стосувались фінансування тих галузей, які не можуть отримувати дохід в повному обсязі внаслідок карантинних обмежень, зокрема — закладів сфери культури. Так, на забезпечення заробітних плат співробітникам театрів та філармоній спрямовано майже 5 млн грн», — навів приклад очільник облради.

Депутати також проголосували за те, щоб прийняти з державного бюджету 136 млн грн на підтримку медичної галузі.

«Завдяки цьому будуть забезпечені киснем лікарні, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусом. Субвенцію у сумі 31 млн грн, яку буде розподілено для придбання рентгенівських апаратів та УЗД в опорні лікарні області. 100 млн грн — на відновлення будівництва онкологічного центру. Тож, медицина — пріоритет», — заявив Товмасян.

16 грудня Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2021 рік. Доходи закладені в сумі 1 трлн 92 млрд грн, видатки — 1 трлн 328 млрд грн. ️