Боротьба з COVID у Харкові: міськрада звернеться до уряду і НСЗУ

Харківська міська рада звернеться до Кабінету міністрів, Національної служби здоров'я та Міністерства охорони здоров'я щодо надання допомоги хворим на COVID-19.

Ситуацію з коронавірусом розглядали під час позачергової сесії Харківської міськради 12 жовтня. Депутати майже одноголосно (68 «за», жодного — проти, двоє утрималися) підтримали питання, яким передбачається пошук коштів грошей для фінансування додаткових ліжок у міських медзакладах: 300 — у лікарні №8, 190 ліжок — у лікарні №18.

Також схвалили підготовку звернень до Кабміну та НСЗУ: просять дозволити залучення до лікування COVID за програмою медичних гарантій лікарів, які надають інші види послуг.

«Звернення до Національної служби здоров'я стосуватиметься прискорення підписання додаткових угод у разі, якщо потрібно терміново збільшити кількість медичних бригад в установах охорони здоров'я, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19», — прокоментували у міськраді.

Мерія також звернеться до МОЗ — щодо розробки пакету медичних послуг під час амбулаторної допомоги пацієнтам з коронавірусом.

«Сьогодні ситуація з COVID серйозна, і ми зобов'язані реагувати. Будемо виділяти кошти та, якщо потрібно, розширювати кількість ліжок. Будемо закуповувати все необхідне для зупинення розповсюдження інфекції», — зазначив секретар міськради Ігор Терехов.

Фото: city.kharkov.ua

Крім того, у бюджеті Харкова передбачать кошти на грошову надбавку для медиків, які лікують хворих на COVID. Необхідну суму ще не підрахували. За словами заступниці мера Світлани Горбунової-Рубан, вона залежатиме від кількості лікарів.

«Надбавки лікарям — це свіжий додаток до рішення, нам треба зробити розрахунки з урахуванням можливості бюджету», — пояснила посадовиця.

Горбунова-Рубан також розповіла, що в Харкові від початку року спрямували на боротьбу з коронавірусом близько 60 млн грн з міського бюджету. Серед іншого:

  • 3 млн грн — на закупівлю засобів індивідуального захисту для лікарень №13, 1 і, 25;
  • 2,7 млн грн — на лікарські засоби та медичні вироби;
  • 14,6 млн грн — на придбання 20 апаратів штучної вентиляції легенів для лікарень №13 та 17;
  • 4,7 млн грн — на капітальні ремонти в медзакладах (монтаж системи безперебійного електроживлення, ремонт систем киснезабезпечення та електричних систем, киснепроводів).

Крім того, у жовтні з міського бюджету виділили ще 20 млн грн на додаткові ліжко-місця.

Обговорення питання боротьби з коронавірусом — з 28:30.


Харківська область наразі в помаранчевій карантинній зоні. Минулої доби, 12 жовтня, в регіоні підтвердили 1562 випадки COVID, з них у Харкові — 1106.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.