Близько 13 тисяч білорусів погодилися воювати з Україною — Генштаб

За попередніми даними Генштабу ЗСУ, до 13 тисяч військових та бійців ОМОН Білорусі — чинних і колишніх — погодилися взяти участь у війні проти України. Росія також збирає на полігонах у Білорусі військових з інших країн, обґрунтовуючи це проведенням навчань.

Про додаткове залучення Росією іноземців до війни в Україні розповів на брифінгу 11 серпня заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.

«За попередніми даними, до 13 тисяч осіб з-поміж чинних і колишніх військових підрозділів білоруських сил спеціальних операцій, а також ОМОНу підписали згоду на участь у війні проти України», — сказав він.

За словами Громова, головний мотив — фінансовий, жодної ідеологічної складової немає.

«Ніхто не вірить у жодну «денацифікацію», «захист прав російськомовних» тощо. Страх і гроші — основні чинники російської військової присутності», — пояснив він.


РФ збирає у Білорусі й військових з інших країн — за словами Громова, щоб «створити картинку так званого міжнародного військового співробітництва». У Генеральному штабі не виключають, що на полігонах Білорусі, де з 3 по 21 серпня проходять «Армійські міжнародні ігри-2022», напередодні Дня незалежності України можливі провокації.
 

«Неможливо знати дійсну мету проведення так званих ігор на території Білорусі, влада якої постійно звинувачує Україну та Захід в намаганні вплинути на її політичний устрій. Поставимо питання: чому ж ці ігри не проводити на розпіареному полігоні Алабіно? Чому ці ігри повинні проводитись безпосередньо напередодні Дня незалежності України?» — зазначив Громов.

Планується, що у «навчаннях» братимуть участь представники 37 країн. 3 серпня на аеродром Мачулищі в Мінській області прибули перші команди: з Росії, Вʼєтнаму, Узбекистану, Камеруну, Лаосу, Таджикистану, Киргизстану, Сирії та Малі.

«За оцінками фахівців, не виключено проведення в цей час диверсій з навмисними жертвами серед іноземців з подальшою демонізацією України, звинуваченням у всіх можливих і неможливих гріхах», — додав заступник начальника управління.

«Армійські міжнародні ігри-2022». Фото: Telegram/Міністерство оборони Білорусі

За інформацією Генштабу, режим Олександра Лукашенка розгорнув уздовж кордону з Україною шість батальйонів білоруських військ.


Білорусь офіційно не бере безпосередньої участі у війні, розв’язаній Росією проти України. Але на білоруській території розміщуються російські війська, звідти вони заходили в Україну й обстрілюють Україну. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.