Web Analytics

Більше 200 виборців в одній квартирі: поліція відкрила провадження

Харківська поліція розпочала розслідування щодо повідомлень про реєстрацію близько двох сотен людей у квартирах на вулицях Луї Пастера і Шарикова. 

Дві квартири, у кожній з яких зареєстрована велика кількість людей, виявили в Харкові минулого тижня. Як розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника слідчого відділу Індустріального відділу поліції Олександр Дударєв, відповідну заяву подала довірена особа одного з кандидатів у Президенти України. Хто саме, він не уточнив.

Правоохоронці розпочали розслідування за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею — три роки обмеження волі з позбавленням права обіймати певні посади на такий же термін.

Як уточнює телеканал UA: Харків, про перший такий випадок стало відомо, коли члени місцевої виборчої дільниці почали розносити запрошення на голосування. Виявилося, що у квартирі, яка розташована в багатоповерхівці на вулиці Луї Пастера, зареєстровано одразу 220 виборців.

Подібну ситуацію члени іншої виборчої дільниці зафіксували на вулиці Шарикова: там в одній квартирі нарахували 181 виборця.

Фото: Facebook/Олексій Синіцин

У громадській організації «Громадянська мережа «Опора», яка фіксує порушення під час виборів, пообіцяли стежити за справою, хоча зазначили, що тут може й не бути грубого порушення.

«З точки зору закону, в одній квартирі може бути прописано багато людей. Їх могли прописувати за гроші, але грубого порушення я тут не бачу. Це навіть може не бути пов’язано з виборами, адже у нас є така функція як «тимчасова зміна місця реєстрації». У будь-якому випадку, поліція повинна перевірити інформацію. Ми будемо стежити за справою», — прокоментував ситуацію координатор харківського осередку організації Микола Зінченко.

За даними прес-служби Національної поліції, загалом в Україні з початку передвиборчої кампанії зареєстровано 3945 повідомлень про події, пов’язані з виборами. За 210 з них правоохоронці внесли відомості Єдиного реєстру досудових розслідувань. Складено 613 адміністративних протоколів. Щодо 755 повідомлень тривають перевірки.

«Тільки за минулу добу на території держави зареєстровано 57 повідомлень. За чотирма фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження», — говорять в поліції.

Вибори Президента України призначені на 31 березня 2019 року.

З 21 березня підрозділи Міністерства внутрішніх справ перейшли на посилений режим несення служби. У день виборів на Харківщині порядок забезпечуватимуть понад 10 тисяч поліцейських.

Читайте MediaPort у Telegram