Web Analytics

Аварія з поліцейською у Харкові: експерти з'ясовують, чи була смерть пішохода наслідком ДТП

У справі про ДТП на Полтавському Шляху, внаслідок якої у березні 2019 року загинув пішохід, призначена комісійна судово-медична експертиза. Експертів просять з'ясувати, чим хворів загиблий та чи є зв’язок між причиною його смерті та травмами, отриманими в ДТП.

Про це стало відомо з ухвали Октябрського районного суду м. Полтави від 5 липня.

Провести експертизу просив слідчий Теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтава, яке веде розслідування. Необхідність призначення комісійної судово-медичної експертизи він пояснив «неоднозначними висновками зазначеної судово-медичної експертизи».

Toyota під керуванням працівниці поліції збила пішохода на переході 8 березня. 14 березня він помер у лікарні.

«14.05.2019 складено висновок експерта [...]. Основною причиною смерті ОСОБА_2 з’явилась сукупна травма та її ускладнення поліорганна недостатність. Безпосередньою причиною смерті ОСОБА_2 з’явилась фібриляція шлуночків серця, яка могла статися, як ускладненням травми, так і слідством вікової патології, такої як атеросклеротична хвороба серця на фоні травми. В даному випадку встановити прямий причинно-наслідковий зв’язок між травмою та безпосередньою причиною смерті не визнається можливим», йдеться в документі.

Суд клопотання слідчого задовольнив і доручив Обласному бюро судово-медичної експертизи Полтави провести експертизу.

На вирішення експертів поставили 14 питань. Слідчого цікавить механізм утворення, характер та локалізація ушкоджень, ступінь їх тяжкості, чи міг пішохід рухатися після наїзду, чи перебував у стані алкогольного сп’яніння.

Крім того, експерти мають відповісти, чи страждав пішохід при житті «захворюваннями, які в сукупності з тілесними ушкодженнями, отриманими ними в результаті ДТП, могли сприяти виникненню фібриляції шлуночків серця», чи є причинний зв’язок черепно-мозкової травми та інших ушкоджень з отриманими травмами під час ДТП та чи існує причинно-наслідковий зв’язок між причиною смерті та травмами отриманими в ДТП.

У травні «МедіаПорт» звертався із запитом про хід розслідування справи до Теруправління ДБР у Полтаві. Тоді повідомили, що підозри водійці Toyota не оголошено.

Підозри не оголосили станом і на сьогодні, підтвердив «МедіаПорту» Олександр Білка, речник Теруправління ДБР у Полтаві.